Coordonator transport cu Engleza si Franceza

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Coordonator transport cu Engleza si Franceza active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.09.2018

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Ai putea deveni parte din echipa noastra daca :

    - Cunosti Limba engleza (B2) si franceza (minimum B1)

    - Ai lucrat déjà in SAP sau in softuri similare (TMS este un avantaj)

    - Esti obisnuit sa scrii multe mailuri si sa comunici la telefon

    - Ai experienta in domenii precum achizitii, logistica, customer service sau order management

    - Esti un bun coechipier, adaptabil, analitic si dinamic

    - Esti disponibil pentru deplasari ocazionale pt formari, intalniri cu furnizorii sau targuri internationale de transport.

    Responsabilitati

    Nu stim altii cum sunt dar noi … la Transport…. suntem solidari, dinamici, organizati, ne place sa planificam, sa negociem, sa anticipam si sa comunicam in toate limbile straine pe care le cunoastem.

    Nu ne place rutina si monotonia, lipsa de initiativa sau reactivitate. Suntem zilnic intr-un challenge cu noi insine si nu ne sperie neprevazutul.

    Cautam noi coechipieri cu urmatoarele misiuni :

    - Contactarea furnizorilor de  marfa din Europa pentru a accelera livrarile la platforma de destinatie ;

    - Organizarea completa a transporturilor (identificare solutie optima, negociere conditii, confirmare comanda, urmarire transport pana la livrare);

    - Relationarea cu departamentele de Achizitii  si Marketing pentru previziuni de costuri necesare in negocierea comerciala, deblocarea comenzilor,  adaptarea solutiilor de transport la nevoile de business;

    - Prospectarea pietei de logistica si transport pentru dezvoltarea bazei de date de transportatori;

    Alte informatii

    Beneficii :

    - Construirea unei cariere intr-un mediu multilingvistic si multicultural

    - Acces la traininguri si workshopuri interne sau internationale

    - Curs de limba franceza

    - Pachet atractiv (salariu si beneficii)

    - Home office

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (77)