Inginer testare software HiL

Vezi toate job-urile in-tech engineering services SRL active.

Vezi toate job-urile Inginer testare software HiL active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: in-tech engineering services SRL
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 14.11.2018

    in-tech este o companie inovativă din domeniul ingineriei, cu accent pe electronică şi software. Ca specialist pentru digitalizare şi dezvoltare, noi oferim producătorilor şi furnizorilor de sisteme un portofoliu de servicii cuprinzător pentru domeniile: Industrie automobilistică, Construcţii de maşini şi Sisteme de trafic.
    Momentan la in-tech lucrează peste 1000 de specialişti în 12 locaţii din 7 ţări.

    Cerinte

    Echipa noastrӑ de la sediul din Brașov împreună cu echipa din Praga, lucrează la testarea software a unităților electronice de control (destinate industriei auto), pe platforma HiL (hardware in the loop). Pentru acest proiect căutăm colegi noi.

    Iată care sunt așteptările noastre:

    ai absolvit o facultate/master în domeniul IT, inginerie electrică sau similar
    ai cunoștințe de limba engleză nivel avansat
    ai cunoștințe sau ai mai lucrat cu: CANoe, CANape, EXAM
    ai experiență de minim 2 ani în testare software

    Responsabilitati

    Colaborezi cu echipa la implemetarea testelor pentru software-ul unităților electronice de control (ECU), pe platforma HiL. Responsabilitățile tale principale vor fi:

    mentenanța și actualizarea platformei de testare
    programarea, diagnosticarea, implementarea și automatizarea scenariilor de testare(utilizând EXAM)
    implementarea și evaluarea de teste pe platforma HiL
    testarea comunicării CAN-bus
    analiza rezultatelor testelor și documentarea defectelor

    La noi găseşti colegi amabili, un colectiv prietenos şi un mediu de lucru profesionist.

    În afarӑ de asta mai sunt multe de fӑcut. in-tech creşte şi se dezvoltӑ constant. Acest lucru este valabil şi pentru tine: sunt disponibile noi proiecte şi domenii de activitate, astfel încât cu siguranță nu vei stagna în evoluţia ta profesională.

    Asigurăm o perioadă inițială de inducție la Brasov, în cadrul echipei de proiect.

    Alte beneficii: program flexibil (full time), bonuri de masă, servicii medicale private.

    Așa că nu pierde timpul – așteptăm aplicația ta!

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    5000 - 5500 RON NET / luna
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (14)