Expert Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Cteam active.

Vezi toate job-urile Expert Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Cteam
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.10.2018

    Cteam Human Capital este una dintre companiile reputate in piata de resurse umane si livreaza servicii de consultanta HR (studii salariale, compensatii & beneficii, etc.), recrutare si selectie, administrare de personal, coaching, training, teambuilding, atat in Romania, cat si pe pietele din Europa unde este prezenta.

    Din 2016, Cteam Human Capital face parte din grupul international de companii Cteam, cu birouri in Bulgaria, Bosnia-Hertegovina, Cehia, Croatia, Moldova, Romania, Serbia, Slovacia.

    Cerinte

    • Absolvent de studii superioare in domeniul financiar contabil;
    • Cunostinte solide in domeniul financiar contabil, fiscal, legislatia in vigoare
    • Abilitati de coordonare, organizare si relationare;
    • Cunostinte de lucru cu pachetul Office;
    • Persoana ordonata, comunicativa, obisnuita cu lucrul in echipa;
    • Atentie la detalii si rezistenta la stres;

    Responsabilitati

    • Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, pe baza documentelor primite de la clienti;
    • Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
    • Verifica si/sau efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, regleaza dupa caz balantele de verificare lunare;
    • Verifica si/sau stabileste impozitele de plata, verifica/intocmeste declaratiile fiscare obligatorii si raspunde de inregistrarea acestora;
    • Intocmeste declaratii TVA, mediu, impozit, bilanturi;
    • Elaboreaza situatiile financiare lunare si semestriale ale clientilor;
    • Mentine legatura cu clientii repartizati.

    Alte informatii

    • Salariu de baza motivant;
    • Acces la traininguri de specialitate si mediu de lucru professional;
    • Asigurare medicala;
    • Mediu de lucru dinamic;

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (134)