Asistent Logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bergerat Monnoyeur active.

Vezi toate job-urile Asistent Logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Bergerat Monnoyeur
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 11.11.2019

    Bergerat Monnoyeur, dealerul exclusiv al marcii Caterpillar®, asigura vanzarea, inchirierea, intretinerea si reparatiile pentru o gama completa de utilaje pentru constructii, cariere si balastiere, industrie, etc. Prezent atat in Romania cat si in Franta, Belgia, Polonia, Luxemburg si Algeria, Bergerat Monnoyeur ofera perspective multiple de evolutie in diferite domenii de activitate.
    Sediul Bergerat Monnoyeur Romania se afla la Mogosoaia (in apropiere de Bucuresti), insa activitatea noastra se intinde pe intreg teritoriul tarii. Astfel, aproape jumatate din personalul nostru isi desfasoara activitatea in afara sediului central: responsabili comerciali, mecanici, personal administrativ.
    Bergerat Monnoyeur dezvolta o politica sociala fondata pe valori umaniste si pe preocuparea constanta pentru performanta si modernitate. Profesionistii pasionati de domeniul tehnic gasesc aici posibilitati importante de evolutie profesionala ca recunoastere a angajamentului si motivatiei lor.

    Cerinte

    Studii superioare finalizate.
    Experiență anterioara de 1- 3 ani în domeniul logisticii este apreciata.
    Cunoștințe tehnice generale (auto/ utilaje de construcții/ utilaje agricole
    Bune cunoștințe de operare PC (Word, Excel).
    Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu- avansat.
    Bună capacitate organizatorică.

    Responsabilitati

    Primește solicitările interne de piese de schimb și întocmește cererile de ofertă către furnizorii de piese de schimb.
    Transmite comenzile catre furnizori și le urmărește până la livrare.
    Organizează și urmărește transporturile și documentele de import.
    Asigură legătura cu comisionarul vamal și transmite acestuia toate documentele necesare vămuirii în cazul importurilor si exporturilor de piese de schimb.
    Efectuează recepția scriptica a pieselor de schimb în programul dedicat.
    Informează colaboratorii interni despre disponibilitatea pieselor de schimb și termenele de livrare.
    Pregătește documentele necesare pentru raportul „Intrastat”
    Creează și trimite la INS sau către societatea terță agreată raportul „Intrastat” cuprinzând facturile, traducerile/ încadrarea vamală/ detalii legate de greutate privind importurile și exporturile atât de piese cât și cele de utilaje.

    Alte informatii

    PROFIL CANDIDAT:

    Atenție la detalii.
    Seriozitate, dinamism, spirit de echipă.
    Abilități de comunicare și relaționare

    Hybrid

    4750 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (22)