Consilier Vocational - Echipa de zambete

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Cteam active.

Vezi toate job-urile Consilier Vocational - Echipa de zambete active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Cteam
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.08.2018

    Cteam Human Capital este una dintre companiile reputate in piata de resurse umane si livreaza servicii de consultanta HR (studii salariale, compensatii & beneficii, etc.), recrutare si selectie, administrare de personal, coaching, training, teambuilding, atat in Romania, cat si pe pietele din Europa unde este prezenta.

    Din 2016, Cteam Human Capital face parte din grupul international de companii Cteam, cu birouri in Bulgaria, Bosnia-Hertegovina, Cehia, Croatia, Moldova, Romania, Serbia, Slovacia.

    Cerinte

    “Ce ma fac cand voi fi mare?”

    Avem o echipa ambitioasa si plina de viata si ne-am propus sa facem o schimbare in jurul nostru. Vrem sa gasim raspunsul la intrebarea “Ce ma fac cand voi fi mare?”. Ne place sa miscam oamenii in jur si suntem entuziasti si dornici sa facem lucruri frumoase si de impact. Pentru ca ne plac zambetele si vrem sa aducem cat mai multe, avem nevoie de un nou coleg pentru o pozitie de Consilier Vocational, in Bucuresti.

    Cautam o persoana dornica sa lucreze in echipa, cu atitudine pozitiva si conectata la realitatea de business.

    Responsabilitati

    Daca vrei sa te alaturi si sa crestem numarul zambetelor, ai nevoie de:

    • Studii Universitare (ideal stiinte socio-umane);
    • Certificarea de consilier vocational si experienta in activitatea de consiliere vocationala si orientare in cariera de minim 1 an;
    • Experienta anterioara de lucru cu adolescentii;
    • Abilitati excelente de comunicare si ascultare;
    • Abilitati solide de organizare si de management al timpului;
    • Cunostinte de Microsoft Office;
    • Constituie un avantaj cunoasterea buna a limbii engleza (scris si vorbit);
    • Integritate morala si profesionala;
    • Managementul situatiilor conflictuale;
    • Este apreciata eperienta in sustinerea de traininguri;

    Ce vei face alaturi de noi :

    • Asiguri suport managerului de proiect, precum si intregii echipe de management pentru organizarea si implementarea activitatilor prevazute în proiect;
    • Participi la elaborarea materialelor de informare si consiliere;
    • Coordoneazi si efectuezi evaluarea vocationala a elevilor de liceu pe baza testelor specifice si analizei complexe a intereselor, aptitudinilor si competentelor;
    • Realizeazi consilierea si orientarea profesionala a elevilor – vei identifica ruta de dezvoltare vocationala; participi la planificarea si coordonarea programului de activitati cu acestia;
    • Vei avea responsabilitatea de management al cazurilor si elaborezi documentatia privind beneficiarii inclusi in proiect;

    Alte informatii

    Noi iti oferim:

    • Oportunitatea de a fi implicat in dezvoltarea unui concept inovativ;
    • Sansa de a fi parte dintr-o echipa profesionista si dinamica – membrii sunt profesionisti cu experienta semnificativa in management;

    Daca indeplinesti cerintele din anunt si vrei mai multe detalii , trimite-ne CV-ul tau si noi pregatim cafeaua.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (11)