Analist Preturi

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Farmacia Dona active.

Vezi toate job-urile Analist Preturi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.09.2018

    Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania, cu o reputatie solida construita în cei peste 30 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întampinat cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

    Peste 2.500 de profesionisti în domeniul sanatatii lucreaza în Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

    Alatura-te si tu echipei DONA!

    Cerinte

    Departamentul Analiza Vanzari isi cauta un nou coleg/ o noua colega.

    Scopul postului: realizeaza analiza eficienta a informatiilor de preturi si ale afacerii, pe baza directiilor trasate de catre superiorii ierarhici, in functie de tendintele de dezvoltare ale companiei.

    Responsabilitati

    - colectarea si prelucrarea datelor in scopul elaborarii unor rapoarte periodice prestabilite
    - monitorizarea activitatii competitorilor privind politica de preturi si propunerea de actiuni corective
    - colectarea informatiilor, calcularea preturilor de vanzare si monitorizarea marjelor practicate
    - intocmirea de situatii, rapoarte si analize aferente activitatii de vanzare si elaborarea a diverse tipuri de rapoarte, la solicitarea managementului
    - elaborarea unor analize de evolutie a datelor referitoare la diversi indicatori specifici
    - elaborarea periodica a rapoartelor specifice de vanzari
    - pregatirea si distribuirea de rapoarte de analiza vanzari in raport cu planificarea anterioara
    - monitorizarea statusului indicatorilor de performanta stabiliti de managementul Departamentului Vanzari si raportarea evolutiei acestora
    - colaborarea stransa cu toate departamentele, in vederea culegerii de date necesare intocmirii analizelor
    - centralizarea rapoartelor specifice in conformitate cu solicitarile superiorilor ierarhici
    - oferirea de suport pentru pregatirea bugetului anual de venituri si cheltuieli
    - implicarea activa si directa in dezvoltarea solutiilor actuale de prelucrare a datelor si de raportare, in scopul imbunatatirii calitatii si timpilor de realizare a analizelor

    Alte informatii

    - studii superioare finalizate
    - minim 3 ani experienta intr-un rol similar
    - capacitate de analiza si sinteza
    - capacitate de comunicare pe diferite niveluri, flexibilitate si adaptabilitate
    - permis de conducere auto (categ. B) si disponibilitate de deplasare in aria alocata

    Beneficii
    - pachet salarial motivant (salariu, tichete de masa, card discount in Farmaciile DONA)
    - bonus variabil atractiv in functie de performanta
    - instrumente de lucru performante si mediu de lucru profesionist
    - posibilitati de dezvoltare si promovare in cadrul unei echipe tinere si dinamice

    Apreciem interesul si multumim tuturor candidatilor, insa doar cei care indeplinesc cerintele din anunt vor fi contactati. Va multumim pentru intelegere!

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (7)