Junior Supply Planner

Angajator: Macromex
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.08.2018

    Postul face parte din departamentul Supply Chain si are ca principal scop sa asigure necesarul de marfa in depozitele de distributie, conform politicii companiei, prin transferul stocurilor intre diversele gestiuni scriptice.

    Principalele responsabilitati:

    - Impartirea pe zile si camioane a necesarului de transferat, conform prioritatilor si politicii companiei;

    - Introducerea si actualizarea comenzilor de transfer si aprovizionare in sistemul informatic;

    - Urmarirea realizararii planului de miscari de marfuri si vama, corectarea eventualelor abateri de la acesta din punct de vedere al produselor, cantitatilor si operational;

    - Monitorizeaza zilnic stocurile din centrele de distributie si propune eventuale suplimentari/modificari/anulari ale transferurilor de marfa;

    - Informeaza departamentul Transport in privinta necesarului de masini pentru realizarea transferurilor interne;

    - Corespondenta cu depozitele si dept. Transport Intern privind comenzile de transfer – alocare marfa, intarzieri, suplimentari, etc.

    - Corespondenta cu departamentul Transport International si Vama privind sosirea marfurilor propuse pentru transfer;

    - Urmarirea realizarii planului de ambalare si transferul produselor ambalate in depozitele de distributie;

    - Verifica corespondenta intre comenzi si receptii la destinatie;

    Cerinte:
    - Studii superioare – reprezinta avantaj;
    - Experienta intr-un post ce presupune analize- reprezinta avantaj, insa nu este obligatorie;
    - Cunostinte bune MS Office (Outlook, Excel);
    - Experienta in utilizarea unui sistem informatic de tip ERP- reprezinta avantaj;
    - Foarte bune abilitati de comunicare, persuasiune, atitudine pozitiva, gandire analitica;
    - Adaptabilitate, putere de convingere, orientare catre rezultat.

    Oferta (bonusuri, beneficii)

    Alte beneficii acordate de companie (tichete masa/cadou cu ocazia sarbatorilor Paste, Craciun, 1 Iunie, Abonament 7 Card, Pauza de Fructe, Bookster).

    Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.