Inginer debutant Achizitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Azomures active.

Vezi toate job-urile Inginer debutant Achizitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Azomures
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Targu Mures
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 07.01.2019

    Cu o istorie de peste 50 de ani, Azomureș este cel mai important producător de îngrășăminte pentru agricultură din România, furnizând fermierilor îngrășăminte minerale cu Azot (N) și complexe de tip NPK. Construcția instalațiilor de pe platforma de la Tîrgu Mureș a început în anul 1962 și s-a desfășurat în mai multe etape, ocupând astăzi o suprafață de aproximativ 100 de hectare în partea de sud-vest a orașului.

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare tehnice (avantaj specializarea Mecanica);
    - Abilitati tehnice;
    - Capacitate de concentrare;
    - Spirit de echipa, mobilitate in actiune, rezistenta la stres;
    - Abilitati de negociere, organizare si planificare, de comunicare si relationare cu furnizorii;
    - Capacitate si dorinta de a invata;
    - Cunostinte operare PC - pachet Office;
    - Cunostinte SAP - reprezinta avantaj.

    Responsabilitati

    - Intocmirea documentatiei si organizarea licitatiilor aferente achizitiilor de materii prime, echipamente, utilaje specifice activitatii Azomures;
    - Colaborarea cu furnizorii din portofoliu pentru dezvoltarea unor produse/servicii noi;
    - Intocmirea, analizarea, negocierea si concluzionarea contractelor comerciale;
    - Intretinerea corespondentei aferente derularii contractelor;
    - Prospectarea pietei pentru identificarea de noi furnizori/producatori;
    - Analizarea ofertelor din punct de vedere comercial.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Program personalizat de training și dezvoltare în vederea ocupării unui post de specialist în Azomureș,
    în domeniul Achiziții.
    - Dezvoltarea aptitudinilor tehnice si dobandirea de cunostinte specifice industriei;
    - Mentori care sustin formarea ta profesionala si consiliere in cariera;
    - Accesul la tehnologii moderne, unice in industrie;
    - Promovare pe pozitii cheie in cadrul companiei;
    - Pachet de servicii medicale;
    - Facilitati sportive.

    Descrierea companiei
    Azomureș, membru al grupului elvețian Ameropa, este cel mai important producător de îngrășăminte minerale pentru agricultură din România și singurul producător de melamină din Sud Est-ul Europei.
    În ultimii 5 ani, Azomureș a investit peste 240 de milioane de Euro în modernizarea instalațiior de producție.
    Azomureş oferă oportunităţi tinerilor care dau dovadă de talent şi potenţial în a-şi dezvolta o carieră unică în domeniul industrial, prin programe dedicate atât absolvenţilor de studii superioare cât şi absolvenţilor de studii medii.
    În echipa noastră nu eşti niciodată singur, specialiștii noștri sunt alături de tine pentru dezvoltarea competențelor profesionale!
    Cultivăm talente pentru noua generaţie! Alătură-te şi tu echipei Azomureş!

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Strainatate,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Strainatate, Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (325)