Expert contabil CECCAR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Expert Recruiting SRL active.

Vezi toate job-urile Expert contabil CECCAR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Expert Recruiting SRL
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    -contabil mid-level / expert contabil inregistrat CECCAR cu experienta minima 3 ani
    - Cerinta obligatorie: cunoasterea limbii italiene, scris si vorbit, la nivel B2 - minim.
    - Experienta anterioara intr-o firma de contabilitate;
    - Cunostinte solide de contabilitate, fiscalitate si Codul Muncii;
    - Cunostinte de baza de drept societar si drept comercial.
    - Cunostinte de operare pe calculator (Windows, MS Office, posibil programul de contabilitate Saga)

    Responsabilitati

    Atributii:

    - inregistrarea documentelor pentru un portofoliu de clienti;
    - efectuarea de operatiuni specifice închiderilor contabile lunare;
    - intocmirea statelor de plata, contractelor de munca, incetari, dosare de personal, operare in ReviSal;
    - pregatirea si transmiterea telematica a declaratiilor si raportarilor lunare si periodice;
    - intocmire si transmitere bilanturi.

    Alte informatii

    Candidatul ideal trebuie sa aiba:

    - Capacitatea de a lucra in echipa si de a se organiza in autonomie;
    - Capacitatea de a lucra cu termene limita;

    Tipologia contractuala: contract de munca full time.
    Locatia: Bucuresti, Bd. Unirii nr. 50

    Suntem de asemenea deschisi la o colaborare cu un expert contabil pe baza de contract de prestari servicii, cu conditia ca acesta sa fie dispus sa lucreze la sediul socitatii, timp de 6-8 ore pe zi.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (138)