Inginer Ofertare Construcţii Civile şi Industriale

Vezi toate job-urile Inginer Ofertare Construcţii Civile şi Industriale active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.10.2018
    Remote work: On-site

    Candidatul ideal:
    - Studii superioare profil tehnic: Facultatea de construcţii civile şi industriale;
    - Experienţã minim 5 ani în ofertare lucrãri construcţii civile şi industriale;
    - Cunoştinţe bune în utilizare program devize Windev, MS Office (Word, Excel);
    - Bune abilitãţi de comunicare scrisã şi verbalã;

    - Cunoaşterea platformei publice de licitaţii SICAP;
    - Cunoaşterea pieţei furnizorilor de materiale de construcţii;
    - Cunoaşterea nivelului pieţei muncii ( preţuri manoperã ) în construcţii;
    - Cunoştinţe de limba englezã;
    - Abilitãţi de lucru în echipã.

    Descrierea jobului:
    - Analizeazã documentele şi datele de intrare (cererea de ofertã, proiectul, caietele de sarcini etc);
    - Formuleazã şi înainteaza cãtre responsabilul de ofertã – dupã caz - cereri de clarificare privitoare la lucrarea ce urmeazã a fi ofertatã;
    - Colaboreazã cu departamentul de achiziţii în vederea obţinerii celor mai bune preţuri de servicii, materiale şi echipamente pentru a le introduce în ofertã şi construieşte o bazã de date pe care o actualizeazã permanent;
    - Stabileşte împreunã cu şeful de departament modul de întocmire şi forma de prezentare a ofertei financiare şi participã la întocmirea ofertei tehnice;
    - În baza costurilor estimate şi a închiderii aprobate întocmeşte planul de business în formã sumarã, P&L şi CF în formatele primite de la Financiar;
    - Elaboreazã situaţii de lucrãri spre decontare pentru proiectele în derulare.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (149)