Consultant Vanzari pentru Magazinul IKEA Baneasa

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IKEA Romania active.

Vezi toate job-urile Consultant Vanzari pentru Magazinul IKEA Baneasa active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: IKEA Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.10.2018

    Viziunea IKEA este de a crea o viață de zi cu zi mai bună pentru mulți oameni. Ideea noastră de afaceri este să oferim mobilier de casă bine conceput, funcțional și accesibil, de înaltă calitate, produs cu grijă pentru oameni și mediu.

    Brandul IKEA reunește peste 200.000 de colegi in întreaga lume. Este un singur brand, dar ajunge la milioane de inimi și case. Lanțul nostru valoric este unic. Include totul, de la dezvoltarea produsului, proiectare, furnizare, producție și vânzări – și, desigur, începe și se termină cu clienții noștri.

    O carieră la IKEA te poate duce în orice direcție îți place
    Vino să lucrezi alături de noi! Anul aceasta am împlinit 80 de ani de activitate iar alături de noi vei ajuta oamenii să își creeze o viață de zi cu zi mai bună acasă. Aceasta este o muncă importantă, pentru care sunt implicate mai multe roluri. Atât de multe, de fapt, încât suntem destul de siguri că vei găsi ceva care să ți se potrivească.

    Cerinte

    Experienta in vanzari minimum 1,5 ani.
    Minimum studii medii.
    Foarte bune abilitati de comunicare si interactiune cu clientii.
    Orientare catre identificarea nevoilor clientilor.
    Interesat si pasionat de decorarea locuinţelor şi viaţa de zi cu zi de acasă a oamenilor.
    Pasiune pentru produsele pe care le vinzi şi capacitatea de a învaţa în mod activ despre caracteristicile şi avantajele acestora.
    Flexibil faţă de stilurile de lucru şi deschis la schimbări.
    Capacitatea de a prioritiza şi organiza munca, pentru a utiliza în mod eficient timpul de care dispui.
    Adaptabilitate de a lucra in cadrul echipelor mari si diverse.
    Entuziasm si dorinta de dezvoltare.
    Cunoştinţe de limbă engleză - nivel mediu şi abilităţi de operare PC - nivel mediu.
    Disponibilitatea de a lucra în ture de lucru si in weekend-uri.

    Responsabilitati

    Despre locul de munca

    Sarcina principală a unui angajat IKEA este aceea de a maximiza vânzările şi profitabilitatea în domeniul său de responsabilitate, utilizând cunoştinţele IKEA despre gama de produse, condiţiile de pe piaţa locală şi nevoile clienţilor. Nicio altă funcţie din magazinul IKEA nu este mai directă în ceea ce priveşte contactul cu clienţii. Împreună cu mii de colegi din întreaga lume vei ajuta la asigurarea succesului continuu, la nivel global, al Conceptului IKEA – un concept care serveşte milioane de clienţi mulţumiţi în fiecare zi.

    Responsabilităţile tale vor include:

    Maximizarea vânzărilor şi a profitabilităţii, având grijă ca departamentul de care răspunzi să fie organizat, complet aprovizionat, iar produsele sa fie semnalizate cu etichetele corecte.
    Te asiguri, de asemenea, că produsele sunt întotdeauna într-¬o stare perfectă pentru a fi prezentate clientilor.
    Abordarea clienţilor intr-un mod cat mai profesionist şi consilierea acestora cu privire la cele mai bune soluţii pentru nevoile lor, cu scopul de a le oferi o experienta cat mai placuta la cumparaturi.
    Pregătirea departamentului tau pentru aprovizionarea stocului de marfa, utilizand sistemele PC de lucru specifice.
    Respectarea procedurilor si politicilor comerciale.

    Aplica fara CV
    4000 - 5000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    800 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (232)