Recruiter

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile I.FUTURE active.

Vezi toate job-urile Recruiter active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: I.FUTURE
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.04.2020

    IFUTURE Romania is a recruitment company part of a multinational organisation Thakral Group from Singapore. We want to be the Solution Partner, positioning as the intermediate between the potential of the labor market and the specialized staff need from our portofolio clients.

    The values which drives our activity are: Passion, Responsibility, Flexibility, Creativity.

    Our goal is to provide high quality recruitment and consultancy services to interested candidates of the romanian labor market, by making them take the right step forward and match goals with individual plans.

    Cerinte

    Prietenii tai apeleaza la tine pentru a afla cat mai multe informatii despre persoanele care ii intereseaza? Observi cu usurinta abilitatile si competentele persoanelor din jurul tau si ii sfatuiesti in legatura cu job-ul care li s-ar potrivi? Te-ai gandit vreoadata sa lucrezi in HR? :)

    Fie ca ai mai lucrat in domeniu sau pur si simplu esti pasionat si iti doresti sa iti dezvolti o cariera, noi te asteptam pentru a fi camarazi in aceasta aventura. Si pentru ca stim cat de provocator poate fi uneori sa lucrezi cu oamenii, venim cu numeroase sfaturi acumulate din colaborarile noastre cu unele dintre cele mai mari companii.

    Candidatul ideal

    • Studii superioare in domeniul stiintelor sociale sau resurse umane;
    • Exeprienta in domeniu sau finalizarea unui internship / stagiu de practica in domeniu (minim 3 luni);
    • Cunostinte de limba engleza (nivel mediu spre avansat);
    • Implicarea in activitati extracuriculare reprezinta un avantaj;
    • Cunostinte operare PC (MS Office);
    • Abilitati bune de comunicare, de persuasiune si negociere;
    • Atentie la detalii si dorinta continua de dezvoltare profesionala;
    • Capacitatea de a lucra in echipa;

    Responsabilitati

    • Desfasurarea activitatilor de cautare (sourcing) pe platformele specifice si preselectia celor mai buni candidati;
    • Realizarea evaluarii comportamentale si motivationale a candidatilor prin interviuri structurate, bazate pe competente;
    • Alcatuirea intrebarilor necesare ghidului de interviu, in vederea surprinderii competentelor specifice rolului recrutat;
    • Oferirea feedback-ului candidatilor implicati in procesul de recrutare;
    • Actualizarea permanenta a bazei de date a departamentului de recrutare si realizarea rapoartelor periodice referitoare la activitatea desfasurata;
    • Colaborarea eficenta cu membrii echipei in vederea imbogatirii cunostintelor departamentului.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (15)