Reprezentant Vanzare/Biochimist - Aparatura & Consumabile Laborator Divizii: Imunologie/Genomica

Angajator: QLT® Group România | Recrutare
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Cluj Napoca
  • Timisoara
  • Actualizat la: 20.07.2018
    Scurta descriere a companiei

    MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare

    Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

    Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Compania are sediul in Bucuresti si comercializeaza la nivel national aparatura de laborator pentru diverse domenii: cercetare dezvoltare, analize fizico- chimice, biologie cat si reactivi de laborator aferenti echipamentelor comercializate.

    Firma doreste sa atraga in echipa de vanzare 2 specialisti/biochimisti (din locatiile mentionate), cu abilitati de relationare si comunicare, care sa acopere vanzarile si suportul pe aplicatiile echipamentelor comercializate, aferente celor doua divizii: Imunologie si Genomica.

    Cerinte:
    Absolvent de medicina, biologie/ biotehnologii;
    Dorinta de dezvoltare pe zona vanzarilor, pentru cei care au activat intr-un laborator (se ofera traininguri in afara tarii, la producatori renumiti din domeniu);
    Experienta de lucru in laborator, de preferat in domeniul imunologiei, anatomiei patologice si/sau biologie moleculare genetica- reprezinta avantaj;
    Excelente abilitati de comunicare, prezentare si cunostinte in domeniul biochimiei;
    Experienta in vanzare aparatura de laborator si substante specifice- reprezinta un plus;
    Cunostinte de limba engleza (va participa la trainingurile sustinute de producatorii straini in afara tarii);
    Experienta de lucru cu aparate si substante de laborator;
    Abilitati de organizare si comunicare cu colegii si superiorii;
    Dispus sa faca deplasari frecvente pe teren pentru prezentarea produselor si instruirea beneficiarilor;
    De preferat permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:
    Promovarea produselor pentru Divizia Imunonogie (echipamente pentru imunohistochimie, imunocitochimie, FISH, recativi si consumabile de laborator) sau pentru Divizia Genomica (echipamente pentru biologie moleculara si genetica, reactivi si consumabile de laborator);
    Intocmirea ofertelor comerciale si tehnice pentru produsele aflate in portofoliu;
    Disponibilitrate mare de a calatori in vederea promovarii produselor;
    Disponibilitate de a participa la cursuri de instruire organizate de producator, in vederea specializarii si perfectionarii;
    Instruirea beneficiarului cu privire la modul de utilizare al produselor si instrumentelor specifice pentru fiecare divizie;
    Intocmirea si actualizarea bazei de date cu clienti.

    Alte informatii

    Ofera:
    Pachet salarial negociabil in functie de experieta in domeniu;
    Specializari si traininguri in afara tarii;
    Logistica necesara oferiata de firma;
    Bonusuri si prime in functie de realizari.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Constanta,

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (83)