Traducator Romana-Chineza

Angajator: Eden Travel
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Media - Jurnalism
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 18.08.2018

    Eden Travel este o agentie tour-operatoare ce ofera servicii turistice complete atat in Romania cat si in afara tarii si adreseaza atat segmentul B2B cat si B2C si Corporate.

    Noi, reprezentantii Eden Travel, imbinanand tehnologia cu interventia umana, ne dorim si ne propunem sa facem turismul mai placut si mai accesibil tuturor, asumandu-ne rolul de Partener de Incredere in toate relatiile dezvoltate!

    Credem ca ce este facut din pasiune este facut cel mai bine, de aceea suntem o echipa ce pune suflet in fiecare cerinta care ne este adresata.

    Cerinte

    • Cunoasterea limbii chineze la un nivel avansat (interpretare, scris, vorbit);
    • Cunostinte MS Office la un nivel mediu;
    • Abilitati de comunicare foarte bune, atentie la detalii;
    • Bune abilitati de planificare si organizare;
    • Absolvent facultate/master 2018;
    • Persoana proactiva, ambitioasa si motivata de rezultate;
    • Cunostinte operare PC si internet si a suitei Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)

    Responsabilitati

    • Realizeaza traducerile site-urilor companiei din limba romana in limba chineza
    • Desfasoara corespondente cu partenerii externi

    Alte informatii

    • Locatia job-ului este in Bucuresti
    • Pachet salarial atractiv;
    • Pachet de beneficii atractiv: bonuri de masa, asigurare medicala privata, posibilitatea de achizitionare vacante in rate;
    • Job dinamic cu posibilitati de dezvoltare;
    • Program de lucru flexibil;
    • Posibilitatea de a desfasura activitatea intr-un mediu de lucru placut si profesionist.