Economist/Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Agora Human Resources active.

Vezi toate job-urile Economist/Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Agora Human Resources
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 22.08.2018

    Echipa AGORA Human Resurces este formata din experti cu o viziune dinamica si inovativa asupra pietei locale de consultanta in resurse umane. Avem o experienta de peste 15 ani in recrutare si selectie.
    Consideram ca o afacere de succes se construieste pe cunoasterea acurata si respectarea cerintelor clientilor.

    Domeniile noastre de excelenta sunt procesele de recrutare, precum si constructiile de sisteme organizationale interne bazate pe eficientizarea strategiilor de resurse umane.

    Cerinte

    - Studii superioare in domeniul economic
    - Experienta de minim 2 ani in contabilitate, preferabil la o firma de distributie
    - Cunoasterea programului WinMentor (avantaj)
    - Cunostinte PC, pachetul MS Office
    - Persoana motivata
    - Dorinta de autoperfectionare si invatare continua
    - Orientare profesionala pe termen lung

    Responsabilitati

    AGORA Human Resources asista SC DARARA IMPEX SRL in recrutarea si selectia pentru postul de Economist/Contabil

    Responsabilitati:
    - Asigurarea activitatilor legate de evidenta contabila a firmei impreuna cu ceilalti membrii a departamentului Economic (2 persoane):
    - Organizarea si derularea operatiunilor de evidenta a personalului si de salarizare in cadrul firmei;
    - Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
    - Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, realizarea lunara a ordinelor de compensare acolo unde cazul, verificarea si valorificarea documentelor privind inventarierea etc.
    - Tinerea la zi a evidentei datoriilor la furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta.
    - Raspunde de corectitudinea inregistrarilor in contabilitatea primara si de predarea/preluarea documentelor contabile.
    - Verificarea si inregistrarea facturilor de combustibili aferenti parcului auto si alocarea pe detinatori/ autoturisme cheltuielile cu combustibilul;
    - Verificarea intocmirii corecte si la timp a foilor de parcurs, asigurarea centralizarii acestora, transmiterea lunar a situatiilor catre responsabil buget auto si sefii de departament;

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (31)