Inginer de Proiect și Mentenanță

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Holcim active.

Vezi toate job-urile Inginer de Proiect și Mentenanță active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Holcim
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.08.2018

    Holcim Romania, membra a grupului LafargeHolcim din 2015, isi propune sa faca fata provocarilor secolului 21 lansand tehnologii si inovatii de varf in industria materialelor de constructii.
    Suntem o companie dinamica si moderna, care si-a dovedit spiritul de inovatie si profesionalism pe piata romaneasca prin produse si servicii extrem de apreciate. Din echipa noastra fac parte oameni pregatiti in domenii foarte variate. Cu totii avem in comun perseverenta, ambitia pentru performanta si pasiunea pentru lucrul bine facut.

    In plus, ne asiguram ca angajatii nostri sa beneficieze de cele mai bune conditii de munca, punand accent pe sanatatea si siguranta lor.

    Paseste cu increderea intr-o lume a oportunitatilor si alatura-te noua!

    Cerinte

    Candidatul ideal va avea:
    • Studii universitare în inginerie mecanică sau electrică.
    • Cunoștințe solide în domeniul mentenanței și managementului de proiect.
    • Gândirea analitică și orientarea spre rezultate.
    • Excelente abilităti de comunicare și relaționare.
    • Initiativă și orientare către îmbunătățire continuă.
    • Motivație pentru învățare și dezvoltare personală și profesională.
    • Cunoștințe limbă engleză și pachet MS Office.
    • Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări.

    Responsabilitati

    Responsabilități principale:
    • Participă activ la implementarea proiectelor de investiții dezvoltate de companie.
    • Asigură planificarea și desfășurarea activităților de mentenanță preventivă și corectivă (programate și neprogramate) în stațiile de betoane și agregate.
    • Evaluează periodic starea echipamentelor și vine cu propuneri de îmbunătățire.
    • Asigură necesarul de piese de schimb pentru echipamente.
    • Gestionează relațiile cu furnizorii de echipamente și servicii (proiectare, studii, construcții, instalații montaj etc).

    Dacă îți place de noi și te simți pregătit(ă), aplică până la 5 august 2018. Dacă și nouă ne place de tine, ai posibilitatea să devii o parte importantă a familiei globale LafargeHolcim.