INGINER DIAGNOZA AUTO - LIMBA FRANCEZA

Angajator: RIAN&Partners
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.08.2018

    RIAN&Partners is a new, fresh concept in the recruitment and selection process of personnel, personnel training & organizational development.

    RIAN&Partners combines, in an intelligent and friendly manner, over 30 years of our partners’ previous experience in the HR management for the industrial environment with passion and determination – patterns engraved to every assigned project.

    Integrity and high professional ethics are the core values we believe in, values that have settled their home at RIAN&Partners. Moreover, we believe wholeheartedly in optimism, flexibility and ‘’out of the box’’ solutions. That’s who we are!

    Cerinte

    •Absolvent studii superioare tehnice - Autovehicule rutiere, mecanica sau electronica;
    •Persoana cu experienta in activitatea de service sau atelier auto;
    •Cunostinte limba Franceza- nivel mediu/ avansat;
    •Pasiune pentru domeniul automotive;
    •Orientare catre client, avand o buna capacitate de analiza si sinteza;
    •Bune cunostinte ale pachetului Microsoft Office;
    •Spirit de echipa.

    Responsabilitati

    •Asigura asistenta tehnica (prin telefon sau e-mail) a retelei de service auto din tarile alocate - pentru diagnosticarea cauzelor incidentelor tehnice in vederea efectuarii reparatiilor de vehicule, la termen si in concordant cu standardele de calitate stabilite;
    •Trateaza “fisele de incident client” emise de consilierii tehnici din reţeaua filialelor europene;
    •Gestioneaza cheltuielile în garanţie, in conformitate cu drepturilor clientului;
    •Valideaza, din punct de vedere tehnic, solicitarile de schimbare a pieselor;
    •Coordoneaza asistenta tehnica a platformei in caz de necesitate;
    •Coordoneaza actiunile ce vizeaza relatiile cu clientii, pentru tratarea problemelor semnalate (tehnice si comerciale);
    •Informeaza filialele europene despre incidentele în garanţie.