Freight Receptionist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Macromex active.

Vezi toate job-urile Freight Receptionist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Administratie - Stiinte politice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Import-Export active pe Hipo.ro

Angajator: Macromex
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Administratie - Stiinte politice
  • Import-Export
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Campia Turzii
  • Cluj Napoca
  • Turda
  • Actualizat la: 15.09.2018

    Macromex este unul dintre cei mai mari jucatori din industria de food din Romania, care activeazade peste 20 de ani pe segmentul produselor cu temperatura controlata.
    Misiunea Macromex este de a-i oferi consumatorului o experienta superioara, punandu-i la dispozitie produse inovatoare, de o calitate desavarsita. In tot ceea ce facem punem accentul pe inovatie, calitate constanta si un stil de viata sanatos.
    Compania are in portofoliu o serie de branduri proprii care s-au remarcat prin inovatie si care au devenit rapid extrem de relevante pe segmentul lor: Edenia - brandul multi-categorie de produse congelate de o calitate superioara, lider pe segmentul premium, LaStrada - brandul care a adus moda in industria inghetatei, devenind prima inghetata prêt-à-porter din lume, Corso - inghetata cool a noii generatii.
    Gama de produse este intregita si de alte branduri proprii Macromex - Gruia, Azuris, Casa Gruia, dar si de brandurile partenere - La Lorraine, Dr. Oetker, President, Akadia, Philadelphia, Farm Frites, Mars Ice Cream.

    Cerinte

    Cerinte:
    - Studii medii/ superioare
    - Cunostinte PC, pachetul Office, aplicatii ERP, WMS -reprezinta un avantaj.
    - Disponibilitate pentru lucrul in schimburi si program prelungit platit conform legii.
    - Capacitate de lucru in echipa, rezistenta la temperature scazute
    - Domiciliul stabil in Campia Turzii, Turda, Cluj , etc.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Asigura gestionarea corespunzatoare si controlul fluxului de marfuri intrate si iesite din depozit. Gestioneaza miscarea fizica a marfurilor, verifica cantitativ si calitativ comenzile de marfa la predarea catre distribuitori internii, clienti sau transferuri intre depozite. Opereaza receptiile in sistemul informatic si face periodic verificari scriptice si fizice ale stocurilor de marfa, intocmind rapoarte specifice.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Bonus lunar, bonuri de masa (15 lei), spor ore suplimentare 175%, spor ore noapte 25%, spor de temepratura scazuta 10%, prima weekend, bonus productivitate.
    - Transport asigurat din mai multe zone.
    - Tehnologie moderna, dupa ultimele standarde in domeniu;
    - Echipament de lucru adecvat;
    - Instruire specializata;
    - Program de lucru in 3 schimburi.
    - Contract de munca pe perioada nedeterminata.

    Daca esti interesat poti apela la numarul de telefon: 0726444915

    Cluj Napoca,