Responsabil facturare furnizori cu Engleza si Franceza

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Groupe Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Responsabil facturare furnizori cu Engleza si Franceza active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: Groupe Renault Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 15.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    Studii superioare tehnice reprezinta un avantaj;
    Franceza - nivel avansat; Engleza - nivel mediu;
    Experienta anterioara tehnica, min 3 ani (calitate furnizori, inginerie) - constituie un avantaj;
    Bune cunostinte de operare PC MS Office (in special Excel: tabele dinamice) si cunoasterea Business Object - reprezinta un avantaj;
    Autonomie, rigoare, proactivitate;
    Atentie la detalii;
    Abilitati de sinteza si analiza.

    Responsabilitati

    • Pregateste dosarele de Garantie din perimetrul alocat;
    • Factureaza in sistemele informatice (ex.RRF) aceste dosare, catre furnizorii vizati;
    • Gestioneaza si asigura acces si totodata suport furnizorilor;
    • Genereaza reportingurile lunare si asigura comunicarea lor catre clientii interni;
    • Creeaza conturi client in sistemele informatice (ex. SAP ALCOR) pentru a facilita facturarea catre furnizori;
    • Pregateste dosarele justificative pentru facturare in garantie (ex. vehiculele electrice);
    • Relationeaza in franceza si engleza cu furnizorii, pe diverse subiecte / procese (cf. contractului de business cu Grupul Renault).