Dispecer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Austral active.

Vezi toate job-urile Dispecer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Austral
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 07.10.2018

    Pentru noi, ca echipa, fiecare zi este o calatorie care se incheie cu zambetul pe buze. Ne place sa ne bucuram unii de prezenta celorlalti si facem echipa atunci cand muncim si cand sarbatorim reusitele.
    Stim sa cream lucruri numai cu pasiune si sa raspundem cu mult profesionalism atunci cand vine vorba de relatiile cu cei din jur. Cu orice ocazie suntem atenti la nevoile celorlalti si ne oferim sprijinul cu mult curaj.
    Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, trimite-ne CV-ul tau la adresa resurse.umane@austral.ro.

    Cerinte

    Ce ne dorim sa ai in bagajul profesional:

    - Studii superioare finalizate;
    -Experienta in domeniul logistic-prezinta avantaj;
    -O buna cunoastere a legislatiei in vigoare privind transportul;
    - Cunostinte bune de operare PC –pachetul MS Office;
    - Abilitati de comunicare, organizare, coordonare, atentie la detalii;
    - Carnet de conducere categoria B;

    -Disponibilitatea de a lucra in ture saptamanale

    Te asteptam in echipa Austral!

    Responsabilitati

    Cu ce te vei ocupa in calatoria Austral?

    - Planificarea, organizarea si coordonarea activitatii zilnice de transport pentru flota alocata;
    - Gestionarea relatiei cu furnizorii de transport/subcontractori;
    - Emiterea de comenzi de transport intern pe baza solicitarii venite de la departamentul de achizitii;
    - Verificarea conformitatii documentelor emise de catre firmele transportatoare;
    - Intocmirea rapoartelor lunare privind activitatea de transport;
    - Mentinerea legaturii cu furnizorii si clientii pentru a verifica si a remedia neconformitatile aparute;
    - Imbunatatirea permanenta a sistemului de transport prin analiza si propunerea unor masuri de optimizare a acestuia;
    - Asigurarea satisfactiei clientilor in aria logistica;
    - Evaluarea beneficiilor si a costurilor diferitelor planuri rutiere.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov,