Inginer estimator structuri metalice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CANAM GROUP active.

Vezi toate job-urile Inginer estimator structuri metalice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Angajator: CANAM GROUP
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 19.01.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Absolvent al unui liceu sau facultate cu profil tehnic
    Capacitatea de a inţelege, analiza şi interpreta proceduri tehnice, standarde, planşe şi specificaţii de proiect;
    Poseda o buna auto-organizare si capacitate de a lua decizi pe baza informatiilor acumulate.
    Cunoştinţe de operare PC;
    Cunostiite medii de operare cu programul Microsoft EXCEL
    Cunoştinţe de limba englezǎ;
    Abilitǎţi bune de învǎţare şi comunicare

    Responsabilitati

    Colectează, analizează şi interpretează informaţiile din documentaţia proiectului : specificatii, plane de structura si plane de architectura, conexiuni pentru elementele metalice existente pe planele structurale sau primite de la inginer.
    Realizează estimarea tuturor elementelor metalice : clasificarea si determinarea cantitatilor conform documentaţiei proiectului;
    Realizeaza estimarea conexiunilor dintre elementele metalice si a materialelor folosite in conexiuni pentru fabricare si montaj: placi, buloane suduri, etc.
    Semnalează informaţii lipsă din documentaţia proiectului;
    Sesizeaza posibile discrepante intre informatiile din documentatia proiectului : planele structurale, plane architecturale, conexiuni, specificatii si propune solutii;
    Realizează planele de referinta si listele necesare (cu ajutorul programelor specificifice si al programului EXCEL) pentru identificarea elementelor structurale si conexiunilor estimate.
    Genereaza rapoartele necesare pentru a fi livrate clientului.

    Alte informatii

    Pachet salarial competitiv;
    Program de iniţiere pentru familiarizarea cu standardele şi programele CAD folosite (6-8 săptǎmâni);
    Dezvoltare profesionalǎ continuă;
    Mediu de lucru modern;
    Asigurare de accidente şi pachet de servicii medicale private;
    Program de recunoaştere a loialitaţii;
    Acces gratuit pentru copiii angajaţilor cu vârsta între 2 si 5 ani la centrul de ingrijire la sediul companiei;
    Tichete de masǎ;
    Acordarea unei zile libere într-o zi lucrătoare pentru sǎrbǎtorile legale din weekend;
    Acces la programul « Profit Sharing »;
    Parcare privată;
    Activitaţi sociale şi sportive.

    Aplica fara CV
    Brasov,