PHP Developer - Middle level

Angajator: Train2Perform
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 15.08.2018

    Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, iar pe scurt, principalele servicii din sfera HR, sunt:

     Recrutare si selectie personal
     Training personalizat
     Consiliere individuala/grup pentru angajati si echipele de management
     Evaluarea performantei angajatilor
     Analize de climat organizational.

    Train2Perform este Partener Oficial al Great People Inside (GR8PI), o soluție modulară, configurabilă, de evaluare și dezvoltare dedicată companiilor, organizațiilor antreprenoriale, instituțiilor publice.

    Cerinte

    - experienta 3 ani in programare;
    - portofoliul de website-uri realizate;
    - cunostinte medii de PHP;
    - expertiza 2+ ani cu framework PHP MVC (CodeIgniter | Laravel);
    - cunostinte avansate de HTML, CSS, Javascript (AJAX, jQuery), Bootstrap;
    - experienta in dezvoltarea de magazine online
    - cunostiinte de baza Linux;
    - cunostinte de baza Adobe Photoshop in vederea pregatirii designului (PSD to HTML)
    - folosirea unui sistem de versionare (GIT);
    - documentarea codului si folosirea normelor de formatare si organizare a codului;
    - creativitate si proactivitate

    Responsabilitati

    - Participarea in intregul flux de dezvoltare a platformelor de servicii web;
    - Dezvoltarea si intretinerea produselor companiei realizate pe tehnologii web: CodeIgniter, Laravel
    - Respectarea, rafinarea si imbogatirea politicilor tehnice ale companiei referitoare la performanta produselor web, SEO

    -pachet salarial corelat cu experiența și performanța profesională;

    -training-uri de specialitate;

    -posibilități de dezvoltare profesională;

    Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.