IT SYSTEM ADMINISTRATOR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile IT SYSTEM ADMINISTRATOR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 04.07.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare de specialitate (calculatoare, electronica);
    •Constituie un avantaj certificarile IT;
    •Experienta pe o pozitie similara;
    •Experienta in administrare windows server (2008R2, 2012R2/ domeniu/ DHCP/Politici de Domeniu);
    •Experienta in virtualizare servere (VMWARE ESX,Net App /Blade Servers);
    •Cunostinte retelistica (CISCO, certificare CCNA constituie avantaj);
    •Cunostinte baze de date (Access,SQL);
    •Cunostinte software/ hardware (Windows, Active Directory, Server, VMware, Exchange and TCP/IP);
    •Cunostinte principii pentru solutii de BACKUP;
    •Cunostinte LINUX – constituie avantaj;
    •Limba engleza– nivel mediu;
    •Capacitate de a lucra in echipa;
    •Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati de comunicare , negociere, flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.

    Responsabilitati

    •Intretine si supravegheaza functionarea serverelor;
    •Previne blocajele si riscul de supraincarcare si solicitare a acestora;
    •Supravegheaza activitatile de backup ale datelor stocate pe servere;
    •Instaleaza, actualizeaza si intretine calculatoarele;
    •Supravegheaza functionarea in conditii optime ale retelei WAN / LAN;
    •Supravegheaza si intretine echipamentele de copiere, faxurile;
    •Analizeaza si testeaza solutiile IT locale si raporteaza catre IM inainte de introducerea acestora in functiune;
    •Coordoneaza si asigura accesul utilizatorilor la resursele IT ale companiei in conformitate cu procedurile IT in vigoare;
    •Intocmeste instructiuni de lucru ori de cate ori desfasurarea unei activitati IT o impune;
    •Ofera asistenta in aplicarea regulamentelor, procedurilor si instructiunilor IT, asigurand intelegerea acestora de catre utilizatori;
    •Gestioneaza si actualizeaza toate documentele IT;
    •Actualizeaza in permanenta inventarele echipamentelor IT;
    •Asigura suport celorlalti colegi din department.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,