Specialist Raportare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Leroy Merlin active.

Vezi toate job-urile Specialist Raportare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Leroy Merlin
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.07.2018

    La LEROY MERLIN Romania, suntem o echipă unită și dedicată pentru a răspunde mai bine cerințelor și nevoilor clienților noștri și pentru a le oferi cele mai bune servicii. Asigurăm astfel o ambianță plăcută în magazin și suntem siguri că energia noastră se transmite și clienților!
    Ne place să avem cu toții același set de valori: exemplaritate, respect, generozitate, simplitate, coerenţă, performanţă şi cinste cu care ne tratăm și clienții.
    În cei 7 ani de activitate, am creat 17 magazine situate în București și în marile orașe din țară: Craiova, Ploiești, Brașov, Sibiu, Cluj, Târgu Mureș, Constanța, Suceava, Bacău, Iași, Timișoara și Oradea.

    Cerinte

    Absolvent studii superioare ;
    Spirit analitic dezvoltat, atenţie la detalii;
    Foarte bune abilităţi de organizare şi planificare;
    Bune abilităţi de comunicare şi relaţionare;
    Gândire de ansamblu;
    Spirit de echipă, în echilibru cu un grad ridicat de independenţă;
    Orientare către găsirea de soluții;
    Proactivitate și atitudine pozitivă;
    Capacitate de decizie și asumarea responsabilității;
    Inițiativă și autonomie în organizarea, prioritizarea și găsirea metodelor optime de lucru;
    Cunoștințe foarte bune Microsoft Office (în special Excel);
    Cunoștințe MsAcces sau un nivel de bază în interogare SQL – reprezintă avantaj;
    Cunoștințe limba engleză - nivel mediu.

    Responsabilitati

    Definește regulile de gestiune pentru calculul indicatorilor, identificând și validând provenienţa datelor, ajutand astfel la optimizarea timpului de lucru necesar elaborării și utilizării diverselor rapoarte;
    Elaborează rapoarte ad-hoc pentru Centrala de Achiziţii și actualizează rapoarte periodice atât pentru management, cât și pentru colegii din Centrala de Achiziţii;
    Interacţionează și oferă suport colegilor din Centrala de Achiziţii, Supply Chain și Marketing pe diverse teme, cum ar fi: actualizarea periodică a dashboard-ului de performanţă, crearea de rapoarte ad-hoc în conformitate cu nevoile și prioritaţile activitaţii, transmiterea și validarea de date, pedagogie, etc;
    Centralizează și distribuie informaţiile privind rezultatele și indicatorii de performanţă din aria comerciala;
    Garantează fiabilitatea datelor și coerenţa cifrelor în ceea ce priveste strategia HQ;
    Colaborează cu departamentul IT în vederea obţinerii informaţiilor necesare pentru analizarea și prezentarea indicatorilor, cât și pentru a integra noi date cu scopul de a rezolva provocarile actuale ale sistemelor noastre;
    Analizează și actualizează indicatorii de performanţă prin intermediul platformei interne, care ne permit să înțelegem și să explicăm rezultatele activității;
    Creează și menține o bună colaborare cu departamentele implicate în cadrul proiectelor desfășurate (Centrală Achiziții, Supply Chain, Financiar, etc);
    Se implică activ in diverse proiecte în transvers.

    Membră a Grupului Francez Adeo, numărul 3 mondial în piața de bricolaj, compania LEROY MERLIN România are în prezent deschise magazine în București, Craiova, Ploiești, Brașov, Cluj-Napoca, Sibiu, Constanța, Tîrgu Mureș, Suceava, Bacău, Iași, Timișoara, Oradea, urmând să deschidă și alte magazine în principalele orașe din țară. Magazinele LEROY MERLIN oferă clienților săi soluții pentru amenajarea spațiului, decorare, grădinărit, construcții, bricolaj. Astfel, visele fiecarui client se pot îndeplini grație prețurilor accesibile și diversității produselor.

    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (46)