Consilier Juridic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile TRK Professional active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: TRK Professional
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: > 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.09.2018

    We are a consultative partner for our clients and candidates, delivering customized solutions for both sides. Our company offers support in recruiting white collars for local and cross-border projects. Recruiting experts of TRK Professional understand the specific needs of our clients and are building strong relationships to candidates from various professions and fields.

    Cerinte

    - Studii superioare in domeniul juridic finalizate cu diploma;
    - Experienta profesionala in domeniul juridic de minim 7 ani;
    - Integritate si etica profesionala;
    - Cunostinte excelente de Windows, MS Office, PowerPoint;
    - Limba engleza nivel avansat.

    Responsabilitati

    - Sa redacteze, sa valideze, sa analizeze și sa modifice contractele /actele adiționale comerciale, administrative, de achizitii
    - Să acorde asistență juridică diferitelor departamente/ să redacteze opiniile juridice, conform cerințelor departamentelor interne;
    - Să redacteze corespondența juridica în legătură cu clienții/ autoritățile/ partenerii (notificări/ adrese, invitații de conciliere, propuneri de rezolvare amiabilă a unui litigiu, tranzacții); pregătirea răspunsurilor la cererile/ întrebările clienților/ autorităților ;
    - Să gestioneze demersurile de modificare a regulamentului intern al societății si sa ofere suport departamentului de resurse umane cand este cazul;
    - Să gestioneze demersurile la executorul judecătoresc sau la Registrul Comertului pentru diverse modificari;
    - Să acorde asistență juridică în demersurile pre contencioase, după caz (participarea la discuții/pregătirea de documente);
    - Sa mentina relația cu cabinetele de avocați si sa urmăreasca dosarele contencioase ;
    - Să asigure relația cu notarii (să comunice cerințele/să pregătească documentele necesare și să gestioneze procesele interne);
    - Să asigure monitorizarea legislației și informarea departamentelor (modificările legislative importante pentru activitatea societății);