Supervizor - Reprezentant Comercial Zonal

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Intersnack Romania active.

Vezi toate job-urile Supervizor - Reprezentant Comercial Zonal active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Intersnack Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ramnicu Valcea
  • Actualizat la: 29.07.2018

    Intersnack Romania este parte a grupului Intersnack, o companie internaţională puternică, dezvoltată pe coordonate solide: experienţă de zeci de ani in producţia de snackuri, produse delicioase, iubite şi apreciate de consumatori şi mii de angajaţi pasionaţi şi entuziaşti.

    Tradiţia sa indelungată şi combinaţia sa de experienţă şi profesionalism au transformat grupul Intersnack in ceea ce este in prezent, liderul de piaţă in sectorul snack-urilor sărate din Germania si una din cele mai importante companii in Europa in segmentul de snack-uri sărate.

    Portofoliul Intersnack Romania include marci internationale precum Chio, Pom-Bar, Felix Goldfischli dar si marci locale iubite de consumatori: Nutline si Fiesta.
    Ceea ce ne caracterizeaza este inovatia, spiritul intreprinzator, creativitatea si lucrul in echipa. Filozofia noastră se bazează pe un proces rapid de luare a deciziilor, acţiuni eficiente şi soluţii inteligente.
    Alatura-te echipei noastre si adu-ti contributia la succesul Intersnack!

    Cerinte

    Intersnack Romania este parte a grupului Intersnack, o companie internaţională puternică, dezvoltată pe coordonate solide: experienţă de zeci de ani în producţia de snackuri, produse delicioase, iubite şi apreciate de consumatori şi mii de angajaţi pasionaţi şi entuziaşti.

    Portofoliul Intersnack Romania include marci internationale precum Chio, Pom-Bar, Felix Goldfischli, dar si marci locale iubite de consumatori: Nutline si Fiesta.

    Cerinte

    Aptitudini şi deprinderi necesare:

    Spirit organizatoric;
    Capacitate de a evalua şi a lua decizii;
    Flexibilitate;
    Capacitate de a lucra cu oamenii, orientare spre lucrul in echipa;
    Rezistenţa mare la stres;
    Uşurinţa, claritate şi coerenţa in exprimare;
    Punctualitate, corectitudine, cinste, responsabilitate;
    Pregatire profesionala relevanta in domeniu;
    Spirit antreprenorial;
    Absolvent studii medii sau superioare;
    Experienta in domeniul FMCG minim 2 ani (de preferabil intr-o companie multinationala)
    Experienta in coordonarea unei echipe minim 2 ani.

    Abilitati tehnice:

    Cunostinte medii MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

    Alte cerinte specific postului:

    Permis categoria B.

    Responsabilitati

    Obiectivele generale:

    Coordonarea activitatii de vanzari in zona desemnata, in conformitate cu politica de vanzari a firmei;
    Raspunde de nivelul etic si profesional al echipei pe care o supervizeaza si de bunurile societatii alocate echipei;
    Realizarea cifrei de vanzare conforma cu bugetul stabilit si a profitului din vanzari in zona de acoperire, in fiecare luna;
    Coordonarea intregii activitati de vanzari in zona de acoperire ( activitatea Agentilor de vanzari, asistentilor in relatiile din cadrul echipei, cat si cele cu clientii, vanzarea, etc)
    Asigurarea unui echilibru permanent al costurilor si livrarea profitului stabilit pe campanie la finele acesteia;
    Indeplinirea planului de vanzari conform obiectivelor setate de seful direct;
    Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de colaborare cu clientii existenti.

    Atribuţii si responsabilitaţi:

    Realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire, conform indicatiilor Managerilor de Vanzari Regionale;
    Verifica toate contractele incheiate, atat din punct de vedere legal, cat si procedural;
    Urmareste zilnic activitatea Agentilor de Vanzari si raspunde de transmiterea informatiilor si indicatiilor de la superiorii ierarhici, cat si de aplicarea corecta a procedurilor operationale;
    Intocmeste si este responsabil de procesul de alocari, corectura, incasare, cat si de gestionarea clientilor importanti;
    Participa si organizeaza intalniri cu Agentii de Vanzari in vederea imbunatatirii strategiilor de vanzare si preocedurilor operationale;
    Verifica zilnic activitatea Agentilor de Vanzari, cat si rezultatele acestora;
    Mentine permanent legatura cu Agentii de Vanzari, solicitand informatii despre stadiul activitatilor programate, activitatile in curs de desfasurare, situatiile nou create etc;
    Se asigura ca Agentii de Vanzari din subordine respecta normele si procedurile de vanzare curente;
    Urmareste permanent activitatea concurentei;
    Intocmeste si prezinta Managerului de Vanzari Regionale rapoarte cu propuneri si studii privind folosirea celor mai eficiente metode de reducere a costurilor;
    Identifica nevoile de instruire ale personalului din subordine si asigura formarea continua a acestuia;
    Stabileste conform structurii organizatorice si a Regulamentului Intern sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post;
    Verifica pontajul lunar pentru personalul din subordine si-l transmite superiorilor ierarhici;
    Asigura buna functionare a echipei/filialei din punct de vedere teritorial administrative, acolo unde este cazul.

    Valorile dupa care ne ghidam

    Gandim responsabil;
    Actionam cu determinare si perseverenta;
    Crestem si performam impreuna.

    Oferim in schimb:

    Salariu atractiv si bonusuri in functie de realizari;
    Masina de serviciu/telefon mobil;
    Training-uri de specialitate;
    Atmosfera placuta in cadrul unei echipe dinamice, ambitioase, in plina expansiune pe piata de profil din Romania!

    Aplica fara CV
    Craiova, Ramnicu Valcea,

    Aplica fara CV
    Ramnicu Valcea,