Product Manager - renumit brand, dermato-cosmetice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adina Bigas active.

Vezi toate job-urile Product Manager - renumit brand, dermato-cosmetice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Adina Bigas
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.09.2018

    Oferim servicii de consultanta resurse umane si recrutare personal pentru companii in crestere sau aflate in etape de transformare organizationala.

    Mai jos puteti gasi informatii cu privire la profilul pentru care recrutam acum pentru un Client de-al nostru.

    Cerinte

    • Experienta in marketing de produs, de preferat in produse dermato-cosmetice
    • Abilitati de analiza, sinteza, si comunicare, fluent in limba engleza, comunicare scrisa si verbala
    • Studii superioare, medicina sau farmacie constituie un avantaj

    Responsabilitati

    • Analize de piata cantitative si calitative, atat in mediul offline, cat si in cel online
    • Analiza competitiei si a tendintelor pietei, pentru a adapta strategia de marketing la noile cerinte si oportunitatile care apar
    • Identificarea nevoilor clientilor si oportunitatile de inovare de produse noi sau largire de gama
    • Propuneri de produse noi si realizarea briefurilor de marketing pentru departamentu RD

    • Pregatire materiale promotionale, conceptie, coordonare design comform cu corporate guidelines si coordonarea productiei lor
    • Realizarea prezentarilor de produs si materialelor de training pentru echipa de vanzari impreuna cu directorul medical
    • Strategie de comunicare pentru produse si redactare comunicate de presa
    • Coordonarea comunicarii online pe situl de prezentare
    • Dezvoltare plan marketing, evenimente, campanii in scopul crearii cererii pentru produsele din portofoilu
    • Dezvoltare plan lansare produs
    • Comunicarea cu agentiile de marketing/ PR in mediul online/offline pentru implementarea campaniilor de promovare
    • Colaborarea cu celelalte departamente pentru implementarea optima a planului de marketing

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (92)