ANALIST PROCESE LOGISTICE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile ANALIST PROCESE LOGISTICE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 27.06.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    Studii superioare tehnice;
    Experienta minimum 1 an intr-o pozitie similara (Supply Chain) si / sau in industria auto;
    Ințelegerea aprofundată a proceselor de producției, a calității, a lanțului de aprovizionare, a proceselor de cumpărare;
    Abilități excelente de comunicare (scris și verbal);
    Abilitatea de a stabili și menține o comunicare eficientă și bune relații de lucru;
    Abilități puternice interpersonale, abilități analitice, capacitatea de a raționaliza conceptele de afaceri;
    Agilitate, flexibilitate, orientare spre rezultate, rigurozitate, conștientizarea costurilor, atenție la detalii, abilități de negociere;
    Bune abilități organizaționale, inițiativă, motivație;
    Abilitatea de a lucra sub presiune într-un mediu foarte dinamic și împotriva termenelor limită;
    Perseverență, atitudine pozitivă, capacitatea de a rezolva probleme;
    Cunoaștinte IT (MS Office professional, SAP reprezintă un avantaj);
    Engleza- nivel avansat- Franceza este un plus.

    Responsabilitati

    Gestionează inventarul Periodic & Cycle Counting, definește și execută acțiuni corective pentru a îmbunătăți acuratețea inventarului;
    Oferă date pentru indicatorii de precizie a stocurilor și analiza discrepanțelor;
    Asigură concordanta dintre fluxul fizic și sistemul informatic (fluxuri, precizia inventarului), creează și gestionează procedura de audit pentru a asigura corectitudinea datelor între fluxul fizic și sisteme;
    Sprijină implementarea noilor proiecte / instrumente la fața locului, asigurând interfața pentru introducerea de noi produse;
    Gestionează funcțional sistemul informatic al lanțului de aprovizionare la fața locului și asigură precizia datelor;
    Actualizează și gestionează sistemul informatic al lanțului de aprovizionare bazat pe introducerea noului proiect;
    Gestionează, întreține și auditează datele tehnice referitoare la sistemele informatice ale lanțului de aprovizionare ca date de bază privind materialele, controlul materialelor și planificarea producției;
    Anticipează posibilele probleme tehnice și de sistem în timp ce definiția produselor noi, propun soluții și întreprinde acțiuni corective adecvate;
    Asigură interacțiunea cu alte departamente din afara grupului de lucru.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    2700 - 3000 RON NET / luna
    Cluj Napoca,

    BUCURESTI,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (325)