SENIOR PROJECT BUYER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile SENIOR PROJECT BUYER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Curtea de Arges
  • Actualizat la: 23.11.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare- profil economic;
    •Minimum 5 ani experienta in Cumparari Directe;
    •Limba Engleza- nivel avansat;
    •Cunostinte MS Office Programs/ SAP;
    •Orientare spre client, creativitate, transparenta, independenta si leadership, comunicare, adaptabilitate, flexibilitate, Project Management.

    Responsabilitati

    •Este responsabil pentru gestionarea proiectului din punct de vedere cumparari, asigurandu-se ca sunt respectate etapele proiectului si targeturile de calitate, cost si timp de livrare;
    •Utilizeaza documentele specifice departamentului cumparari, in vederea analizei si cumpararii ofertelor cu abordare TCO (Costul total al achizitiei);
    •Centralizeaza toate informatiile necesare Lon (Scrisorii de nominalizare) si SDM si participa la procesul de nominalizare furnizori proiecte noi;
    •Responsabil pentru procesul de cereri oferte folosind lista furnizorilor aprobati, in conformitate cu strategia pe produs;
    •Gestioneaza toate modificarile;
    •Colaboreaza cu furnizorii pentru a gasi solutii optime de cost (analiza reducere costuri, analiza de referinta, propuneri tehnice de la furnizori);
    •Monitorizeaza performantele furnizorilor si asigura respectarea conditiilor din LON pe o perioada de 6 luni dupa SOP, dezvoltand un plan de actiune adresat celor cu variatii;
    •Mentine activitatea SAP;
    •Asigura luarea la cunoştinţă a normelor şi politicilor privind securitatea şi sănătatea la locul de muncă, protecţia mediului, protecţia împotriva incendiilor;
    •Indeplineste obiectivele privind securitatea şi sănătatea la locul de muncă şi protecţia împotriva incendiilor şi asigura punerea în aplicare a acestora;
    •Intocmeste rapoarte imediate (15 minute) adresate coordonatorului HS&E despre incidentul la locul de muncă în care a fost implicat sau despre care a fost informat;
    •Asigura luarea la cunoştinţă a cerinţelor referitoare la documentaţia privind sistemul de management al calităţii şi punerea în aplicare a acestora;
    •Asigura punerea în aplicare a legislaţiei specifice, a responsabilităţilor de muncă, a deciziilor luate de către companie şi a altor responsabilităţi specificate de către superiori.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Popesti Leordeni,

    Aplica fara CV
    Falticeni, Gura Humorului, Suceava,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (777)