Asistent Generalist - Pediatrie / MedLife Favorit

Angajator: MedLife SA
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.06.2018

    MedLife activează pe piața din România din 1996, fiind cel mai mare operator privat de servicii medicale de pe piața locală. Compania acoperă toate zonele de activitate medicală: ambulatoriu, spitale, maternități, laboratoare, farmacii, toate acestea constituind Sistemul Medical MedLife.

    Cei peste 3.000 de angajați sunt bunul cel mai de preț al companiei! Ne definește CALITATEA UMANĂ a personalului medical. Suntem o forță pentru că scriem, clipă de clipă, ISTORIA MEDICINEI PRIVATE din România.

    Cerinte

    - experienta in pediatrie - recoltari, tratamente, aerosoli, etc.
    - foarte bune abilitati de comunicare si relationare
    - orientare spre nevoile pacientului
    - atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate.

    Responsabilitati

    > gestionarea eficienta a circuitului destinat pacientilor copii
    > recoltarea probelor pentru diverse analize
    > efectuarea tratamentelor recomandate de medicul pediatru
    > asistarea medicului pe parcursul consultatiilor.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - oferta financiara atractiva
    - loc de munca stabil intr-o companie de top, lider al pietei private de servicii medicale,
    - activitate intr-un mediu profesionist, cu aparatura de ultima generatie
    - pachet de servicii medicale pentru angajat si familie.