Registrator Medical

Angajator: MedLife SA
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 18.06.2018

    MedLife activează pe piața din România din 1996, fiind cel mai mare operator privat de servicii medicale de pe piața locală. Compania acoperă toate zonele de activitate medicală: ambulatoriu, spitale, maternități, laboratoare, farmacii, toate acestea constituind Sistemul Medical MedLife.

    Cei peste 3.000 de angajați sunt bunul cel mai de preț al companiei! Ne definește CALITATEA UMANĂ a personalului medical. Suntem o forță pentru că scriem, clipă de clipă, ISTORIA MEDICINEI PRIVATE din România.

    Cerinte

    Cerinte:

    - Nivel studii medii/superioare

    - Excelente abilitati de comunicare
    - Capacitate de organizare a activitatii individuale
    - Orientare catre performanta si rezultate, atat individuale cat si la nivel de echipa
    - Atitudine profesionala in relatia cu clientii.

    - Experienta minim 1 an pe un post similar.

    Responsabilitati

    Descrierea postului:
    - Receptionarea, verificarea si raportarea formularelor aflate in relatie contractulala cu Casa de Asigurari Timis;

    - Arhivarea documentelor aferente relatie contractuale CAS;

    - Asigurarea suportului privind completarea dosarelor medicale;

    - Mentinerea relatiei cu Casa de Asigurari Timis in conformitate cu normele legale;

    - Intocmirea rapoartelor statistice, verificarea corectitudinii datelor;

    - Urmarirea corelarii rapoartelor statistice cu cele din programul informatic intern;

    - Cunoasterea si urmarirea legislatiei in vigoare.

    Alte informatii

    Beneficii

    -Posibilitate de dezvoltare a carierei in cadrul celui mai mare operator national de servicii medicale
    -Mediu de lucru profesionist

    -Posibilitatea de evolutie profesionala
    -Salariu motivant + bonuri de masa + beneficii medicale + discount-uri la partenerii Medlife