CONTROLOR FINANCIAR FABRICA

Angajator: Saint-Gobain Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Turda
  • Actualizat la: 19.06.2018

    Cu o vastă experienţă şi capacitate de inovare, Saint-Gobain, lider mondial în domeniul habitatului şi al materialelor de construcţii, creează, produce şi distribuie materiale şi soluţii care contribuie la bunăstarea şi viitorul fiecăruia dintre noi. Acestea pot fi găsite pretutindeni, în locurile în care trăim şi în viaţa de zi cu zi: în clădiri, transporturi, infrastructură şi în multe aplicaţii industriale. Ele oferă confort, performanţă şi siguranţă, abordând provocările legate de construcţie durabilă, de eficienţa utilizării resurselor şi de schimbările climatice. Cu vânzări de 40,8 miliarde de euro în 2017, Saint-Gobain operează în 67 de ţări şi are peste 179.000 de angajaţi. Pentru mai multe informaţii despre Grupul Saint-Gobain, vizitaţi www.saint-gobain.com şi accesaţi contul de Twitter @saintgobain. În România, Saint-Gobain deţine opt activităţi (Abrasives, Brodrene Dahl, Glass, Pietta Glass Working, Isover, PAM, Rigips şi Weber), cu aproximativ 1500 de angajaţi si operează 13 unităţi de producţie în nouă situri industriale situate în Băicoi, Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Tulcea, Turda , Suceava şi Vălenii de Munte.

    Inventeaza-te! Remodeleaza lumea!

    Cerinte

    Pozitia este una de specialist, in cadrul Fabricii de ipsos Rigips Saint-Gobain din Turda.

    Candidatul pe care il cautam:

    • Este absolvent de studii superioare, de preferat economice;
    • Este experimentat in operarea PC, incluzand pachetul MS Office (in special MS Excel, MS PowerPoint);
    • Stapaneste limba engleza la nivel avansat, fiind deprins cu folosirea acesteia in conversatii si corespondenta;
    • Este perspicace in gandire si are abilitatea de a achizitiona rapid cunostintele si deprinderile specifice;
    • Totodata, are gandire analitica si abilitatea de a corela informatiile din diverse domenii pentru a furniza analizele/datele solicitate.
    • Detine bune abilitati de comunicare, este abil in a transmite si prelua informatia utila in cadrul si in afara echipei;
    • Manifesta preocupare pentru furnizarea unor servicii de calitate, fiind atent la detalii;
    • Este perseverent si flexibil;
    • Manifesta discretie in privinta datelor si a informatiilor pe care le detine si prelucreaza.

    Responsabilitati

    Persoana care va ocupa aceasta pozitie va avea ca prioritati:
    • Buna cunoastere a proceselor fabricii si intelegerea structurii de costuri a acesteia;
    • O temeinica stapanire a notiunilor si prevederilor legislative la zi si a principiilor ce reglementeaza domeniul financiar-contabil;
    • Monitorizarea costurilor fabricii, analiza tendintelor si propuneri de imbunatatire;
    • Calcul cost bugetat si revizuirile de cost standard la nivel de fabrica;
    • Generarea rapoartelor interne si externe cerute local sau la nivel de Grup referitoare la costurile fabricii.