Junior Accountant & Finance Team Assistant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Junior Accountant & Finance Team Assistant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.07.2018

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    Minimum 1 an de experienta in domeniu, de preferat intr-o companie multinationala;
    Cunostinte bune teoretice si practice in domeniul contabilitatii RAS in ceea ce priveste contabilitatea si raportarea operatiunilor din conturile de clienti;
    Cunoaşterea limbii engleze – nivel mediu;
    Orientare catre client;
    Orientare catre atingerea rezultatelor;
    Creativitate;
    Planificare si organizare;
    Foarte bune abilitati de interactiune;
    Foarte bune abilitati de comunicare – scris si vorbit – la orice nivel in interiorul unei organizatii;
    Integritate si incredere.

    Responsabilitati

    Inregistreaza si raporteaza incasarile prin casa si prin banca, alte mijloace de plata, din conturile de clienti si reconcilierea acestora cu cele din sistemul de factuare si management al clientilor;
    Realizeaza reconcilierea periodica a incasarilor existente in conturile de clienti din sistemul contabil cu a celor din sistemul de management al clientilor ;
    Pregateste rapoartele de inchidere de luna in sistemele RAS cu privire la conturile de clienti, transmitandu-le corect, complet si la timp;
    Emite si inregistreaza facturi pentru vanzare mijloace fixe, obiecte de inventar si pentru diverse servicii prestate altele decat cele emise automat prin sistemele de facturare;
    Intocmeşte periodic rapoarte referitoare la soldurile conturilor de clienti;
    Receptioneaza toate documentele primite in departamentul Financiar-Contabil si tine evidenta facturilor primite;
    Acorda suport in permanenta echipei departamentului Financiar-Contabil in vederea derularii activitatii de administrare;
    Colecteaza si inregistreaza in sistem concediile efectuate in cursul unei luni de catre membrii departamentului Financiar-Contabil;
    Inchide lunar pontaje si verifica impreuna cu managerii din departament evidenta orelor lucrate/concediilor etc din pontajul lunar.

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (293)