Contabil Junior

Vezi toate job-urile Lagardère Travel Retail Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Lagardère Travel Retail Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.07.2018

    Lagardère Travel Retail este lider global în industria de retail destinat călătorilor. Operând peste de magazine pe liniile de business Travel Essentials, Duty Free & Fashion și Foodservice în aeroporturi, gări și alte platforme situate în 42 de țări și teritorii, Lagardère Travel Retail a generat vânzări de 2,9 miliarde de euro în 2021 și 5,5 miliarde de euro în 2019.

    Cerinte

    - Facultate terminata sau Master in curs ( de preferat Specializarea Contabilitate si informatica de Gestiune);
    - Alte cursuri si certificări relevante pentru poziție;
    - Experiența nu este relevanta dar poate reprezenta un avantaj;
    - Cunoștințe Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) & IE;
    - Engleza – nivel mediu ( interfața ERP-ului este in limba engleza);
    - Atenție la detalii;
    - Abilitatea de înțelegere si respectare a procedurilor companiei
    - Persoana implicata, dornica de dezvoltare profesionala

    Responsabilitati

    Principalele responsabilități:

    - Menține legătura cu managerii de magazine si verifica daca aceștia au realizat toate activitățile conform procedurilor interne ( activitățile de închidere zi / de salvare documente pe servere conform procedurilor);
    - Contabilizarea facturilor de achiziție marfa si reconcilierea acestora cu notele de recepție;
    - Verificarea si arhivarea documentelor primite din magazine ( facturi/documente de închidere zi / depuneri cash );
    - Verificarea si reconcilierea depunerilor cash din magazine;
    - Reconcilieri periodice cu furnizorii alocați si menținerea legăturii cu aceștia pentru obținerea facturilor corecte;
    - Înțelegerea procedurilor interne si realizarea de verificări contabile pe linia stocurilor/ furnizorilor pana la nivel de balanța;
    - Alte activități delegate de Coordonatorul echipei Retail Accounting.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Colaborarea cu o companie multinaționala;
    - Poziție de start pentru o cariera in următoarele zone Contabilitate/ Control stocuri / Control operațional retail;
    - Experiența si posibilități de învățare/ dezvoltare ( Contabilitate /ERP - Microsoft Dynamics NAV 2009);
    - Echipa tânăra, dinamica dornica de dezvoltare

    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (129)