Agent Vanzari Bucuresti

Angajator: Foodpanda
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.08.2018

    foodpanda is the largest and fastest developing online food ordering service in Romania, which is part of Delivery Hero with presence in 50+ countries in Europe, Asia, Middle-East and Africa. We are employing more than 3000 people world-wide, and they are the most important part of our success.

    Cerinte

    Abilitati de comunicare, negociere, organizare, planificare si convingere;
    Esti o persoana sociabila, dinamica, cu o gandire constructiva orientata spre rezultate;
    Ai disponibilitate de deplasare la sediile potentialilor clienti (doar in Bucuresti);
    Ai atitudine de vanzator, orientat spre clienti;
    Identifici usor si intelegi nevoile si dorintele clientilor;
    Ai cunostinte de operare PC: Microsoft Office, email,internet;
    Ai minim studii medii.

    Responsabilitati

    Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor ce au legatura cu domeniul de activitate al firmei (e-Commerce);
    Dezvoltarea pietei pe care actionezi prin prospectare, evaluare si contactarea potetialilor clienti;
    Dezvoltarea permanenta a portofoliului de clienti;
    Consilierea clientilor oferind solutii optime in functie de nevoile fiecaruia;
    Mentinerea unei legaturi permanente atat cu clientii propriu-zisi, cat si cu posibilii clienti, acordandu-le asistenta necesara pe durata parteneriatului sau discutiilor cu acestia;
    Urmarirea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual si realizarea acestuia;
    Contactarea personalului institutiilor vizate, in vederea initierii unei relatii de colaborare pentru prezentarea si vanzarea produselor de profil.

    Alte informatii

    Salariu FIX + Bonusuri + Telefon + Laptop
    Contract pe perioada nederterminata
    Decont abonamente transport
    Vouchere zilnice de reducere pentru comanda de mancare prin foodpanda :)