Senior Analist financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Molson Coors GBS active.

Vezi toate job-urile Senior Analist financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: Molson Coors GBS
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.05.2018

    We win through great people, working together to become First Choice for Consumers and Customers. Our purpose at Molson Coors is to delight the world’s beer drinkers. We are TalentBrewers - we believe in our brands and our people, we believe that a truly inspiring and diverse place to work is a must.

    Cerinte

    - Studii superioare – profil economic
    - Minim 3 ani experienta intr-un departament financiar (de preferat contabilitate generala, contabilitate de gestiune sau analiza financiara)
    - Cunostinte de limba engleza – nivel avansat
    - Cunostinte de Microsoft Office (EXCEL & PPT) – nivel avansat
    Competențe comportamentale:
    - Buna capacitate de analiza
    - Bune abilitati de comunicare si relationare

    Responsabilitati

    LOCAȚIE
    - Bucuresti
    DEPARTAMENT
    - Central Finance
    RAPORTARE DIRECTĂ
    - Analyst Team Leader – Supply Chain/ Commercial
    SCOPUL POSTULUI:
    - Asumarea responsabilitatii pentru tranzactiile financiare si colaborarea cu functiile de Supply Chain/Commercial din UK si Irlanda.
    RESPONSABILITĂȚI:
    - Produce analize financiare si ofera suport tranzactional functiilor din departamentele Supply Chain/Commercial
    - Performeaza activitatile caracteristice inchiderii de luna, cum ar fi postarea jurnalelor si reconcilierea de conturi.
    - Implicare directa in procesul de analiza a stocurilor, CAPEX sau alte activitatati legate de bilant in zona de Supply Chain/Commercial
    - Pregatirea rapoartelor lunare cheie, care sa inlesneasca procesul de luare a deciziiler in zona de Supply Chain/Commercial
    - Adunarea datelor si incarcarea prognozelor financiare in sistemele informatice si verificarea corectitudinii acestora. Face analiza variatiilor de cost in raport cu bugetul, prognoza financiara anterioara si cu rezulatele aferente anului anterior
    - Implicare directa in procesul de Rebates – atat tranzactional cat si raportare.

    Ce oferim? Dezvoltare profesională; oportunitatea promovării; siguranța unui parteneriat pe termen lung.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (153)