Specialist planificare comerciala

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enel Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist planificare comerciala active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Enel Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.01.2017

    Începând cu 25.10.2023, Companiile Enel din România au devenit parte a PPC, lider în domeniul energiei in Europa de Sud-Est. Mai multe detalii, pe paginile oficiale.

    Cerinte

    Candidatul ideal trebuie sa:

     Detina cunostinte operare Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) nivel avansat;
     Microsoft Access si/sau VBA reprezinta un avantaj.
     Capacitate de analiza si sinteza;
     Abilitati de organizare si planificare pentru a putea atinge obiectivele in termenul stabilit si in standardul de calitate solicitat;
     Foarte bune abilitati de comunicare si cooperare/ lucru in echipa;
     Capacitatea de adaptare intr-un mediu in continua schimbare;
     Atentie la detalii si orientare catre standardul de calitate livrat.
     Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat.

    Nivel de studii necesar: Studii superioare absolvite.
    Nivel de experienta necesar: Reprezinta avantaj minimum 2 ani in activitati specifice sectorului furnizare a energiei electrice, precum si experienta anterioara in planificare comerciala.

    Responsabilitati

    Activitati si responsabilitati:

     Colecteaza si consolideaza informatii, pregateste rapoarte si analize specifice activitatii de planificare comerciala;
     Propune indicatori specifici de monitorizare a activitatii de vanzari, sprijina managementul in luarea deciziilor privind strategia de vanzari;
     Colecteaza si centralizeaza informatii despre competitie;
     Contribuie la pregatirea planului pentru canalele de vanzari prin impartirea macro-targetelor in obiective specifice canalelor de vanzari;
     Participa la pregatirea prognozei de vanzari pe canalele de vanzari;
     Monitorizeaza activitatea canalelor de vanzari;
     Pregateste rapoarte si analize conform calendarului de raportare;
     Calculeaza procentul de indeplinire a obiectivelor pentru canalele de vanzare.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Enel Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Enel Romania >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (28)