Agent Turism Bucuresti si Tulcea

Angajator: Human Touch Consulting Group
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Turism
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Tulcea
  • Actualizat la: 08.12.2016

    Human Touch Consulting Group (HTCG) reprezinta departamentul de resurse umane al platformei de business 145.Inc, grup de antreprenori reprezentand industrii diferite, insa ghidati de o viziune comuna, un scop comun si care impreuna s-au angajat sa scrie aceeasi poveste de succes. In doar cateva cuvinte, platforma 145.Inc reprezinta un loc in care oamenii si ideile cresc accelerat prin folosirea optima a competentelor, dezvoltarea continua si expunerea la proiecte diverse care sa valorifice cel mai bine potentialul si punctele forte ale fiecarui partener sau membru al echipei.

    HTCG reprezinta o solutie pentru orice partener care isi doreste sprijin in ceea ce priveste capitalul uman al organizatiei sale. Prin intermediul echipei sau al partenerilor putem acoperi variate solicitari in domeniul resurselor umane, echipa de recrutare a HTCG fiind formata din specialisti in domeniul resurselor umane, care de-a lungul timpului au recrutat personal pentru clienti din cele mai diverse domenii.

    Cerinte

    • Promoveaza turismul romanesc si destinatii specifice din Romania;
    • Prezentarea si vanzarea produselor turistice interne, intocmirea unei strategii de vanzari si punerea acesteia in aplicare;
    • Identificarea de canale inovative de promovare si abordare client si generarea de noi oportunitati de vanzare;
    • Analiza potentialilor clienti existenti in baza de date si identificarea de noi potentiali clienti;
    • Contactarea acestora cu scopul initial de a prezenta serviciile oferite;
    • Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice, prin identificarea nevoilor si obiectivelor acestora si personalizarea ofertelor, oferind solutia optima pentru fiecare client;
    • Intretinerea contactului permanent cu clientii actuali pentru a le prezenta oferta actualizata de produse si a le comunica modificarile aparute;
    • Dezvoltarea unui portofoliu de clienti;

    Responsabilitati

    • Orientat catre identificarea solutiilor ideale pentru client;
    • Excelente abilitati de comunicare si de gestionare a relatiei cu clientul;
    • Persoana proactiva si orientata spre rezultate;
    • Abilitati de negociere, planificare, siguranta de sine si tenacitate;
    • Persoana ambitioasa si motivata de rezultate;
    • Experienta in domeniul vanzarilor si/sau turism reprezinta un avantaj, insa nu o conditie obligatorie;
    • Cunoasterea uneia sau a doua limbi straine reprezinta avantaj;
    • Cunostinte operare PC si internet si a suitei Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
    • Disponibilitate pentru activitate de teren;

    Alte informatii

    • Pachet salarial alcatuit din salariu fix + bonusuri;
    • Job dinamic cu posibilitati de dezvoltare;
    • Posibilitatea de a-ti desfasura activitatea intr-un mediu de lucru placut si profesionist.