Supervizor - Administrare Aplicatii

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.12.2016
    Scurta descriere a companiei

    BCR, o super echipa!

    In echipa BCR, oportunitatile profesionale disponibile sunt la fel de impresionante ca si portofoliul nostru extensiv de produse si servicii. Suntem scoala de banking pentru tinerele talente. Suntem rampa de lansare pentru spiritele curajoase si inovatoare. Si incununam cu succes cariere deja consacrate.

    Banca Comerciala Romana (BCR), membra a Erste Group, este cel mai important grup financiar din Romania si include operatiunile de banca universala (retail, corporate & investment banking, trezorerie si piete de capital), precum si societatile de profil de pe piata leasingului, pensiilor private si a bancilor de locuinte.

    BCR este banca nr.1 în România după valoarea activelor (peste 15 mld EUR), banca nr.1 după numărul de clienţi şi banca nr.1 pe segmentele de economisire şi creditare. BCR este cel mai valoros brand financiar din România, după gradul de încredere al clienţilor şi după numărul celor pentru care BCR este principala instituţie cu care fac banking. Si tot BCR este numarul 1 in preferintele tinerilor care viseaza la o cariera in banking.

    Cerinte

    Profilul candidatului:
    Studii superioare: Facultatea de Automatica sau intr-o alta disciplina din domeniul IT sau Facultatea de Cibernetica (ASE);
    Cursuri de perfectionare, certificari IT;
    Experienta de minimum 3 ani din care 1 an in institutii financiar-bancare;
    Experienta de minimum 2 ani in activitatea cu sisteme deschise (Unix / Linux / Windows) sau medii Client Server de preferat tehnologie IBM, baze de date Oracle, SQL sau alte sisteme de management al bazelor de date relationale;
    Experienta in administrarea bazelor de date.

    Responsabilitati

    Ce vei face:
    Urmaresti: performanta, capacitatea, scalabilitatea, disponibilitatea, securitatea si integritatea aplicatiilor repartizate, in concordanta cu standardele de securitate a informatiilor si de clasificare a datelor BCR, precum si cu informatiile primite de la departamentele operative;
    Urmaresti actualizarea continua a platformelor tehnologice pentru aplicatiile repartizate pentru a face fata progresului tehnologic, schimbarilor economice si cerintelor de afaceri;
    Asiguri utilizarea instrumentelor si tehnicilor de asistare a previziunii capacitaţii, a cerinţelor de configuraţie, performanta si disponibilitate;
    Monitorizezi performanta tehnologiei si incidentele in functie de gravitatea lor
    Participi la procesul de documentare a normelor si metodologiilor specifice domeniului tau de activitate;
    Propui si urmaresti respectarea bugetului aprobat
    Supervizeazi activitatea de instruire si dezvoltare a personalului din subordine, evaluează periodic performantele acestuia.