Expeditor International

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Import-Export
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.12.2016

    Teamland este cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane. Oferim cu profesionalism servicii din domeniu precum:
    - recrutarea de manageri sau specialiști,
    - asigurarea de forta de munca temporara,
    - audit de Resurse Umane,
    - instruirea personalului.

    Teamland face parte din Grupul Contexpert, un grup de companii de top specializate in servicii contabile, de audit, consultanta, salarizare si inventariere, cu o experienta de peste 18 ani in domeniu. Cei 7 parteneri si 70 de angajati deservesc ireprosabil peste 350 de clienti.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate;
    - Experienta de aproximativ 2 ani pe un post similar;
    - Experienta de lucru relevanta cu case de expeditie;
    - Cunostinte de limba engleza la nivel mediu-avansat;
    - Foarte bune abilitati de comunicare, organizare si lucru in echipa.

    Responsabilitati

    - Gestioneaza si planifica fiecare comanda de transport, in concordanta cu solicitarile clientilor din portofoliul alocat;
    - Preia comanda de transport expediata de catre client;
    - Aloca curse per transportator (subcontractorilor cu prioritate si altor transportatori ocazional) in conformitate cu standardele companiei;
    - Lanseaza comanda catre transportatorul ales si se asigura ca acea cursa se va efectua conform cu procedurile interne (operationale si juridice) de alocare a curselor;
    - Verifica rutele si cursele alocate, raportat la termenele de livrare si statusul marfii de transportat si urmareste optimizarea costurilor
    - Mentine contact permanent cu clientii din portofoliu si subcontractorii cu care lucreaza;
    - Actualizeaza si largeste baza de date a transportatorilor;
    - Colaboreaza cu departamentul de planificare si cu ceilalti membrii ai echipe pentru optimizarea rutelor si a costurilor.