Multifunctional Advisor - Arad

Angajator: OTP Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Arad
  • Actualizat la: 08.12.2016

    Prezenta din 2004 pe piata bancara locala, OTP Bank Romania si-a propus sa devina o banca universala puternica, care sa ofere servicii complete pentru clienti persoane fizice si companii.

    In ultimii 11 ani de cand OTP Bank a intrat pe piata din Romania am demonstrat ca avem capacitatea de a intelege nevoile clientilor si contextul actual al pietei si ca suntem un partener de incredere in furnizarea de servicii financiare.

    In OTP Group, oamenii dau valoare si sunt o adevarata resursa. De aceea, OTP Bank Romania recunoaste, atrage, dezvolta si expune spre calitate si profesionalism capitalul uman, rezultatul fiind o echipa tanara aflata intr-un continuu proces de perfectionare.

    Cerinte

    - Studii superioare;
    - Experienta anterioara intr-o pozitie similara;
    - Excelente abilitati de comunicare;
    - Flexibilitate si capacitate de a rezolva probleme ;
    - Abilitati organizatorice;
    - Bune cunostinte MS Office.

    Responsabilitati

    - Ofera consultanta clientilor persoane fizice si persoane juridice privind operatiunile bancare solicitate (inclusive cele de cash) precum si toate tipurile de produse de creditare;

    - Identifica oportunitatile de vanzare (inclusiv vanzare incrucisata) pentru toate produsele si serviciile bancii adresate persoanelor fizice si persoanelor juridice din categoria retail;

    - Inregistreaza clientii persoane fizice si juridice (deschide noi conturi curente);

    - Mentine relatia cu clientii existenti si se asigura de buna lor deservire, folosind la maximum intreaga paleta de produse oferite de banca din segmentul vizat;

    - Proceseaza ordinele de plata si instrumente de debit pentru clientii bancii;

    - Executa operatii specifice legate de produsele de economisire(depozite la termen, conturi de economii, etc).