Agent servicii client - SC Terrabisco SA

Angajator: Vel Pitar
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.11.2016
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Studii si calificari: studii superioare finalizate
    - Cunostinte specifice activitatilor de relatii clienti, legislatie ce reglementeaza drepturile si obligatiile societatii comerciale;
    - Cunostinte operare PC, aplicatii in Windows , Sap, Internet , Intranet.
    - Experienta relevanta ( minim un an ) in departamentul serviciu client;
    - Disponibilitate de a lucra sub presiune , analitic, gindire logica , orientat catre rezultate, capabil de a lua decizii in timp real.

    Responsabilitati

    - Receptia si procesarea comenzilor de la clienti in sistemul informatic
    - Intocmirea documentelor pentru livrare ( comanda, aviz, factura) in conformitate cu politica si procedurile interne ale firmei
    - Informarea depozitului asupra comenzilor ce urmeaza a fi livrate conform graficului de livrare
    - Urmarirea si aplicarea discounturilor promotionale specifice fiecarui client pe baza informatiilor primite de la departamentul de vanzari
    - Preluarea si rezolvarea reclamatiilor primite de la clienti
    - Arhivarea documentelor de livrare
    - Verificarea scadentarului facturilor emise catre clienti si rezolvarea eventualelor intarzieri la plata aparute
    - Asigurarea transmiterii in timp a facturilor catre clienti

    Alte informatii

    Terrabisco este companie apartinand grupului Vel Pitar.
    Grupul Vel Pitar pretuieste si dezvolta un sistem de crestere a nivelului de pregatire profesionala si morala a angajatilor sai, pentru a putea desfasura pe termen lung o activitate benefica pentru angajatii, actionarii si clientii sai, pe care ii respecta si carora doreste sa le satisfaca asteptarile" - " Valorile si normele grupului Vel Pitar"

    Suntem pregatiti sa ne "reinventam" permanent, fiind constienti ca invatarea continua este esentiala pentru a fi eficienti intr-o lume in continua schimbare. Oferim sanse egale de promovare tuturor angajatilor nostri, performanta si potentialul de crestere al fiecaruia fiind criteriile unice de selectie in Vel Pitar.