Recruiter

Angajator: AUCHAN Romania SA
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.11.2016

    Auchan Retail este unul dintre cele mai importante lanturi comerciale, locul 11 în lume, prezent in 16 tari, cu peste 900 hipermarketuri si aproape 330.000 de angajati. Auchan Retail detine si alte canale de retail: supermarketuri, proximitate si comert online.

    Primul magazin din tara noastra a fost deschis la 7 noiembrie 2006, in cartierul Titan, iar in prezent Auchan Romania numara 33 de hipermarketuri si 11.000 de angajati.

    Cerinte

    Studii superioare (obligatoriu) ; master intr-un domeniu conex resurselor umane (avantaj)
    Experienta 3-5 ani in recrutare, profile diverse (obligatoriu), inclusiv pentru pozitii de middle si top management (avantaj), in domeniul retail (avantaj)
    Experienta si expunere in lucru cu persoane pe pozitii manageriale (clienti interni/externi)
    Experienta pe proiecte de tip internship/trainee, practica, relatii cu scoli si universitati (avantaj)
    Limba engleza – minim nivel mediu (obligatoriu)
    Limba franceza – nivel mediu sau avansat (avantaj)
    Impact personal, prestanta, capacitatea de a convige
    Pasiune pentru domeniul resurselor umane
    Capacitate de lucru autonom, de gestiune si urmarire a proiectelor

    Responsabilitati

    Gestiunea sesiunilor de recrutare pentru pozitiile vacante din cadrul Serviciilor Centrale
    Implicare si/sau coordonarea diferitelor proiecte de recrutare si talent aquisition
    Gestiunea aplicatiei online de suport a procesului de recrutare, precum si a bazei de date de candidati
    Participare la evenimente si prezentari de recrutare si promovare a imaginii de angajator
    Gestiunea relatiei cu entitati externe (agentii, site-uri de recrutare, scoli si universitati din Bucuresti si din tara)

    Pachet atractiv, mediu de lucru si atmosfera placute, oportunitati multiple de invatare si dezvoltare