Specialist raportare si controlling

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Specialist raportare si controlling active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Constanta
  • Iasi
  • Actualizat la: 17.12.2016

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Succesul fără efort nu există, dar pasiunea ta pentru cifre te determină să fii colegul ce va completa echipa noastră. Dacă ai abilitățile și dorința de a reuși, noi te susținem oferindu-ți formarea de care ai nevoie și oportunitatea de a crește într-o companie internațională.

    Dacă proactivitatea te definește… Dacă poți urmări o activitate complexă şi în permanentă evoluţie cu rigoare și profesionalism… Dacă ești motivat să dezvolți o viziune strategică asupra unui business internațional…. Dacă îți dorești să te formezi și să te dezvolți într-un mediu dinamic în care deciziile se iau cu rapiditate și precizie, te asteptăm alături de noi.

    Pentru reușita în această misiune este nevoie de:

    - Experiența minim 2-3 ani în control de gestiune /analiză financiară/Cost controlling

    - Cunoștințe în domeniul financiar/economic/control de gestiune;

    - Limba engleză nivel conversațional (B2);

    - Limba franceza reprezinta un atu;
    - Bune cunoștințe de utilizare pachet Microsoft Office (în special Excel);
    - Perseverență, rigurozitate, tenacitate;

    - Abilități foarte bune de comunicare și relaționare
    - Capacitate de analiză și sinteză;

    - Capacitatea de ascultare și argumentare

    - Energie, spirit pozitiv, încredere și carismă

    - Disponibilitate pentru deplasări ocazionale.

    Responsabilitati

    VEO Worldwide Services îți oferă șansa să te dezvolți profesional și personal într-o echipă dinamică, implicată și antrenantă, astfel încăt să ajungi un campion în domeniul tău de activitate.

    Misiunea ta cuprinde:

    - Urmărirea și dezvoltarea indicatorilor de performanță în vederea îmbunătățirii activității comerciale;

    - Participarea activă în comitetul responsabil de implementarea strategiei în activitățile comerciale și coordonarea lor;

    - Revizuirea permanentă a sistemelor de bonusare existente pentru recompensarea performanței colaboratorilor;

    - Elaborarea bugetului pentru anul urmator, ținând cont de strategia de dezvoltare a societății pentru activitatea respectivă;

    - Urmărirea rentabilității proiectelor și analiza impactului acțiunilor realizate asupra rezultatelor obținute;

    - Alertarea managementului în cazul identificării unor disfuncționalități la nivelul activității analizate.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Formare la nivel național și internaţional;
    - Reale oportunităti de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
    - Pachet salarial și mediu de lucru atractive.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (122)