Contabil Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Contabil Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.05.2017

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Dacă responsabilitatea, atentia la detalii şi spiritul organizatoric te definesc, atunci te asteptăm să te alături Departamentului Financiar - Contabil la sediul nostru din Bucureşti.

    Pentru reusita în această misiune este nevoie de:

    - Studii superioare, în domeniul economic/contabilitate
    - Experientă în domeniul contabil
    - Utilizarea programelor informatice de contabilitate (cunoaşterea programului SAP reprezintă un avantaj)
    - Operare MS Office nivel mediu
    - Limba franceză nivel  mediu
    - Initiativă si excelente abilitaţi de analiză
    - Capacitatea de selecţie, clasificare şi interpretare a informaţiilor
    - Buna organizare şi planificare a activităţilor
    - Orientare spre indentificarea de soluţii şi capacitatea de a lucra în echipă.

    Responsabilitati

    În calitate de Contabil principalele tale misiuni vor fi:

    - Gestionarea unui portofoliu de societăţi
    - Pregătirea închiderilor de lună: control de conturi (cheltuieli, venituri, terţi), amortizare, reconcilieri interne, înregistrare prestări servicii, calcul provizioane
    - Întocmirea declaratiilor de TVA și a tuturor impozitelor la scadenta
    - Realizarea bilanţului anual
    - Supervizarea activităților contabililor juniori.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Formare la nivelul companiei
    - Reale oportunităti de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes
    - Pachet salarial atractiv.

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    5000 - 6000 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (79)