Legal Advisor

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Fly Go Voyager active.

Vezi toate job-urile Legal Advisor active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Fly Go Voyager
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.12.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Daca ai minim 3 experienta in departamentul de Legal
    Sunt necesare cunostiinte de drept comercial, corporate
    Experienta intr-o firma de avocatura (consitutie un avantaj)
    Abilitati excelente de comunicare
    Capacitatea de a actiona rapid in rezolvarea problemelor
    Autonomie si negociere

    Responsabilitati

    Avizarea si contrasemnarea actelor cu caracter juridic ale firmei.
    Reprezentarea intereselor si apararea drepturilor legitime ale firmei in fata autoritatilor publice, institutiilor de orice natura, precum si in fata oricarei persoane juridice sau fizice, romana ori straina.
    Asigurarea de consultanta si informarea permanenta a conducerii firmei cu privire la modificarile legislative.
    Acorda asistenta, consultanta si reprezentare juridica firmei si angajatilor acesteia.
    Rezolva cereri cu caracter juridic.
    Redacteaza, avizeaza si contrasemneaza acte juridice, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate ce privesc firma.
    Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare.
    Se preocupa de permanenta actualizare a bazei informationale legislative a firmei.

    Alte informatii

    Ce oferim :

    Pachet salarial atractiv
    Asigurare medicala
    Acces la sala de fitness

    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (17)