Java Developer

Angajator: APT Resources & Services SRL
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.12.2016
    Scurta descriere a companiei

    APT RESOURCES & SERVICES SRL

    Cu o prezență de peste 20 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este cel mai mare jucător independent din industrie, o concentrare de forțe repartizate armonios pe diferite specializări în aria capitalului uman, a comunicării și a serviciilor SaaS. Cifra de afaceri de peste 24 de milioane euro în 2015 și o medie de 2000 de persoane (majoritatea cu studii superioare), angajate în servicii BPO și misiuni de muncă temporară, au menținut grupul de firme APT în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

    Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 10.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe IT&C, BPO, finanțe-bănci, inginerie, retail, medical & pharma. Am dezvoltat instrumente multidisciplinare de lucru și avem soluții de recrutare rapide și inovatoare, susținute și prin platforma online aptjob.ro. Începând cu 2015, grupul și-a extins operațiunile și în alte două regiuni emergente în piața de HR: Cluj și Brașov, unde funcționează noile sucursale APT.

    Cerinte

    - 4+ years’ of proven experience as a senior JAVA developer with proven experience with the following: JAVA 8, JAVASCRIPT, JSP, STRUTS, HIBERNATE, Mockito + EasyMock for testing, JENKINS;
    - Proven experience in one or more of the following: Groovy (preferably), JMS, Spring;
    - Proven experience with working with IDE such as Eclipse, NetBeans;
    - Proven experience with the following: SQL, JSON or XML format, Version control with GIT or Mercurial;
    - Proven experience in working with SCRUM/AGILE methodologies – a big plus;
    - Multi-tasking, great communication skills, ability to communciate effectively in english;
    - Demonstrated strong track record of problem-solving;
    - Ability to work in a methodical and organized manner is essential;
    - Excellent interpersonal and communication skills. A real and true team player!;
    - Deadline and target driven.

    Responsabilitati

    - Write “clean”, well designed code;
    - Hands-on development and integration of the evolving business functionality on a new iGaming platform in collaboration with on site and also remote teams;
    - Adhering to Agile methodology and design principles of the project;
    - Participating in the design and implementation of new features and functionality;
    - Troubleshoot, test and maintain the core product software and databases to ensure strong optimization and functionality;
    - Providing solutions to challenging tasks.

    Our Offer:
    - Competitive remuneration and undetermined work contract;
    - Working from home (2 days/month);
    - Sick days (2 days/year);
    - 2 extra leave days when employee has reached a period of 3 years in company;
    - International projects and professional growth in a technology environment;
    - Flexible and professional working environment;
    - Central location (close to metro station Universitate);
    - Medical subscription (Medlife/Regina Maria);
    - 7card subscription for Gym.

    Job Code: 141116MD