Manager echipa achizitii cu limba germana

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Manager echipa achizitii cu limba germana active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 30.01.2017

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Căutăm un manager comercial cu atitudine proactivă, spirit de inițiativă și cu abilități antreprenoriale pentru un proiect ambițios.

    Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de :

    - Bune abilități de comunicare şi negociere și o excelentă capacitate de a stabili relații de afaceri de calitate cu clienții;
    - Reale calitati de adaptare, pragmatism si leadership;
    - Experiență în coordonarea unor echipe comerciale şi în lucrul pe bază de obiective atât cantitative cât şi calitative;
    - Disponibil(ă), corect(ă), implicat(ă) în munca sa, bune abilități de organizare și o atitudine proactivă;
    - Un nivel avansat de limba germana;
    - Un nivel minim mediu al limbii engleze;
    - Cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet, SAP(reprezinta avantaj).
    - Cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Rol : Managerul echipei de achizitii cu limba germana va forma, dezvolta și conduce spre succes o echipă de achizitori/buyeri.

    În calitate de Manager echipa achizitii cu limba germana , principalele misiuni vor fi :
    - Asigurarea unui management de proximitate pentru o echipa de 3-7 buyeri;
    - Acompanierea, motivarea si verificarea echipei pentru atingerea obiectivelor stabilite;
    - Asigurarea transferului de task-uri către membrii echipei şi intervenția în rezolvarea problemelor;
    - Dezvoltarea competentelor comerciale ale echipei;
    - Devoltarea unei ambiante de lucru pozitive, asigurand coaching-ul cotidian individual si colectiv al echipei;
    - Analizarea rezultatelor si propunerea de actiuni corective pentru atingerea obiectivelor stabilite.

    Alte informatii

    Beneficii :
    - Formare la nivel internaţional;
    - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
    - Pachet salarial atractiv.

    BUCURESTI, Strainatate, Brasov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Constanta,