Ofiter validare credite

Angajator: Provident Financial Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.12.2016

    Suntem o companie britanică recunoscută de mai bine de 133 de ani pe piaţa internaţională ca leader al împrumuturilor la domiciliu. Activăm pe piaţa din Romania de 10 ani şi, datorită valorilor noastre - respect, responsabilitate, claritate, construim constant relaţii pe termen lung cu clienţii şi cu angajaţii noştri.

    Succesul nostru se bazează pe oamenii noştri.
    Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni implicaţi, determinaţi şi talentaţi, ca tine.

    Cerinte

    Ce te recomandă?
    • Aptitudini utilizare PC / aplicaţii MS Office;
    • Cunoştinţe de limba engleză – nivel mediu
    • Minim studii medii
    • Minimum 6 luni experienţă în domeniul financiar
    • Foarte bune abilităţi de inter-relaţionare
    • Abilitate de planificare şi organizare
    • Orientare către client
    • Abilitatea de a lucra cu termen limită
    • Flexibilitate
    • Atenţie la detalii

    Responsabilitati

    Ce ți se va solicita să îndeplinești în rolul tău:
    • Te vei asigura că documentele ce trebuie prezentate de clienți pentru obținerea de credite sunt introduse de către agenții de vânzări în sistemul intern de creditare (sistemul de scoring).
    • Vei analiza și vei verifica cu rigurozitate documentele clienților (ex. copia cărții de identitate, procură notarială) și a documentației de credit (ex. cererea de credit/cererea de credit de refinanțare, adeverința de venit/salariu) în conformitate cu prevederile politicilor și procedurilor de lucru ale societății.
    • Vei evalua informațiile financiare din aplicația de creditare pentru aprobarea/respingerea cererilor de creditare.
    • Vei stabili aprobarea/respingea acordării cererilor de creditare ale clienților în urma verificării documentelor de creditare și a informațiilor financiare ale clienților sau vei recomanda salariaților din departamentul vânzări obținerea altor documente sau corectarea datelor, unde este cazul, pentru aprobarea cererilor de creditare.
    • Vei respecta cu strictețe confidențialitatea datelor clienților și informațiilor/datelor aferente proceselor de creditare și te vei asigura că nu vor fi transmise aceste date/informații către terți.