Evaluator limba engleza si franceza FULL TIME - Bucuresti

Angajator: EuCom
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Educatie - Training
  • Relatii Publice
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 10.12.2016

    EUCOM a luat fiinta in anul 2002, pentru a raspunde nevoilor si provocarilor companiilor aflate in plina expansiune si integrare in mediul de afaceri globalizat. Suntem unul dintre cei mai importanti facilitatori de cursuri de limbi straine din Romania.

    De fiecare data ne indeplinim cu entuziasm misiunea de a fi un „bridge to the world” pentru orice companie care isi doreste sa performeze intr-un mediu de business global. Pe langa echiparea cursantilor nostri cu abilitatile lingvistice dezirabile, le punem la dispozitie si servicii de traducere si interpretariat spre a incheia cu succes orice proiect international, indiferent de domeniu.

    Am avut onoarea sa colaboram cu clienti din diverse domenii, precum cel bancar, IT, automotive, pharma, retail sau medical.

    Prin urmare, printre cuvintele cheie ce definesc misiunea si activitatea noastra se numara: ANALIZA, PERSONALIZAREA, DEDICAREA, FLEXIBILITATEA, PASIUNEA, INOVATIA si REUSITA.

    Ne mandrim cu livrarea a peste 150.000 ore de instruire anual, avand circa 10.000 de participanti de la 90 de companii client in anul precedent.

    Cerinte

    Echipa Eucom se extinde continuu, iar in prezent cautam un coleg in echipa de evaluatori.

    Esti persoana pe care o cautam daca:

    • Cunosti limba franceza si limba engleza la nivel C2 (Proficient)
    • Ai cunostinte bune de utilizare a computerului si a internetului
    • Ai gandire tehnica si iti place sa lucrezi cu excel, platforme online, aplicatii, etc
    • Esti o persoana pozitiva, curioasa, energica si sociabila
    • Ai abilitati excelente de comunicare
    • Esti un bun ascultator si stii sa acorzi atentie detaliilor
    • Esti ambitios si orientat catre performanta, calitate si gasirea solutiilor

    Reprezinta un avantaj:

    • O certificare internationala (de ex. Cambridge CPE) pe limba franceza si engleza sau
    • Absolvirea facultatii de litere Engleza – Franceza sau
    • Studii universitare in limba engleza / franceza sau
    • Studii in UK / USA/ Franta
    • Experienta in call center sau in predarea acestor limbi straine

    Responsabilitati

    Jobul tau va fi de Evaluator intern Eucom (vei lucra la sediul nostru central din Bucuresti, cu program 8h/zi) si vei avea in grija urmatoarele:

    • Evaluarea telefonica sau face-to-face a candidatilor si cursantilor nostri (in limba franceza si limba engleza) – aproximativ 80% din timp
    • Monitorizarea platformei nostre online de audit lingvistic – aproximativ 10% din timp
    • Suport (problem solving) pentru candidatii/cursantii care intampina probleme in efectuarea testarii online – aproximativ 10% din timp

    Alte informatii

    Beneficii

    • Job stabil, contract pe perioada nedeterminata
    • Training platit in audit lingvistic, pe care il vei parcurge la inceputul activitatii cu doi Evaluatori Seniori
    • Contact cu profesionisti din diverse domenii de activitate
    • Posibilitate de avansare in cariera

    Etapele procesului de recrutare

    1. Testare lingvistica (oral + test grila) pentru limba franceza si engleza
    2. Interviu cu Managerul Departamentului de Audit Lingvistic
    3. Interviu cu Managerul companiei